Ocena kierowcy - Nissan Juke I SUV

Andrzej P, 7 lat temu
Silnik 1.6 DIG-T 190KM 140kW
Rok produkcji 2012
Nissan Juke I SUV 1.6 DIG-T 190KM 140kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Hmm... To moja druga ocena tego auta, po 4 latach... autko fajne dla 1-2 osób, więcej nie sprawdzałem. doskonały silnik, dający komfort w mieście i na trasie, oraz własności jezdne dają u mnie 5. Kończy mi się leasing na to jakże fajne autko i powiem tak: kupiłbym takie następne, ale na dzień dzisiejszy decyzja jest taka: Juke zostaje u mnie i kupuję 370Z ;)
Super. Kupując to auta bałem się trochę wysilenia, ale wszystko działa. po upływie gwarancji został przeprowadzony chip-tuning (wyszło ok 220km i 394 Nm) i jest jeszcze lepiej. w jeździe w mieście mniej pali, jak się depnie to więcej no ale to 15% przyrost mocy ;). auto bierze troche oleju (5/40 leje nie 5/30 jak zaleca producent) ale to dla turbo benzyn chyba normalne. Silnik nie oszczędzany, 7500 rpm nie jest rzadkością
działa. dźwignia blisko kierownicy, przełożenia wchodzą płynnie, czego chcieć więcej?
to obok silnika główny atut tego autka. twarde zawieszenie + koła 17" dają to czego chcemy: auto się fajnie trzyma w zakrętach i nie przechyla - jak na wysokie auto oczywiście ;) jest extra ;)
tu się nic nie zmieniło - daje 4* bo z przodu i na boki jest super, z tyłu, kamera daje radę ;) ale jak się umie parkować to i bez tego się da ;)
wszystko blisko kierownicy. ok. jedyny minus, kolanem da się przy wsiadaniu wyłączyć automatyczne składanie lusterek. przyciski komputera też w troche złym miejscu. mi nie przeszkadza dlatego daje 5*
ok, klima chłodzi, jak trzeba grzeje jest dobrze.
Mi jeździ się bardzo dobrze. jeżdże prawie zawsze sam, z tyłu na oko szału nie ma ale jak dotąd tam jeżdżą tylko moje wędki i strzelby więc daje 5*
hmm, tutaj po pojeżdżeniu paru kkm, powiem tak: na autostradzie powyżej 140km jest głośno. Ale za to fajne dźwięki dochodzą do kabiny przy wkręcaniu do 7,5k rpm ;) daje 5* bo lubię to autko i lubię nim jeździć ;)
no tak czy średnia spalania 9,5l/100km to dużo? noga bardzo ciężka, lubie wyprzedzać, jak na tę moc nadal uważam że jest ok. ale brak awarii, więc to tylko paliwo.
Tu 5* bez zastanowienia ;) pisałem wcześniej do jakich modeli można go porównać, teraz wiem że auto nie sprawia problemów ;) przeglądy aso zaleca co 30kkm, ale ja robie co 15kkm olej ze względu na ciężką nogę,
zapchała się 1 z 3 dysz spryskiwacza przedniej szyby po stronie prawej. drobnostka, usunięta bezpłatnie w aso i dlatego daje 5*
nic. (bierze trochę oleju - 3l/15kkm) myślę że jest dobrze, a w porównianiu do innych silników turbo-B to chyba doskonale ;D

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DIG-T 190KM 140kW [l/100km]

Nissan Juke I SUV