Lista ocen Nissan Micra IV (20) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
jeżdząc tylko w mieście nawet na dłuższych odcinkach trudno zejść poniżej 7,0 litrów; zarówno w książce jak i w salonie zapewniano, że powinien palić 5-6; w zimę jeżdząc tylko na \"ssaniu\" (odcinki po 2-3 km) spokojnie można uzyskać 9 litrów; ja po 3-cylindrowym małym silniku spodziewałem się lepiej; przeglądy nie są tanie jak na małe auto benzynowe, ale to japończyk; nowy samochód wiec napraw jeszcze nie przeprowadzałem
~yogibear07
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
W mieście średnie zużycie paliwa 7.0l/100km W trasie 6.0l/100km (dla jazdy 120-140km/h) 5.0l/100km (dla jazdy 80-100km/h) Wskazania na paliwie V-power (na Orlenie trzeba doliczyć ok. 0.5l na trasie i 1.0l w mieście). Ogólnie odbiega to od tego co podaje producent ale i tak nie jest źle.
~kasia
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
Co do ceny przeglądów i napraw to jeszcze nie wiem :) Silnik po dotarciu pali 5,8 l / 100 km (w zimie nieco więcej) w cyklu mieszanym - jazda w niezabudowanym 90 km/h, w mieście wiadomo stanie na światłach itd. Na dotarciu palił nawet koło 7 l/100 km. Na trasie spala 5,3 l / 100 km
~pejotpe
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
Średnie zużycie paliwa (przy spokojnej, acz jeszcze nie emeryckiej, jeździe): trasa - 4,6l/100km, cykl mieszny: 5,1l/100k/h, tak więc jest bardzo dobrze. Orientacyjne ceny przeglądów co 20kkm (lub co rok): w przedziale 600-800PLN, czyli dosyć sporo, jak na takie małe auto. Ceny części: nieznane...
~MarcinD
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
w cyklu mieszanym samochód pali mi 5,8l więc jest to dobry wynik. Problem jest z częściami do tego samochodu. W polsce jest dostępna ograniczona ilość części zamiennych i trzeba działać na oryginałach, których jakości wolę nie komentować.
~Motofan
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
Bardzo zwinny, mały i oszczędny samochód, przy prędkosci 80km/h, 85km/h na trasie, komputer pokazuje na zmiane 3.6, 4.0 l/100km, srednie spalanie wyliczył mi 4,6, nie jezdze agresywnie, ale nie dziadkowo.
~Paula
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
Jezdże dużo między miastami, oraz stoje codziennie w miejskich korkach, zużycie paliwa jest mimo to satysfakcjonujące. Jesli chodzi o ceny przeglądów i napraw, sa wysokie w stosunku do ceny zakupu auta.
~nautek66
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
To chyba największa zaleta,Nissan Micra w cenach wyprzedaży bije konkurencję na głowe ,rabat 10 tys.zł.oznacza 23 %upustu w stosunku do ceny
~Jaakub
Hatchback 5d Facelifting 1.2 80KM 59kW
Trudno ocenić, na razie tylko wymieniłem olej po 1000 km, tak na wszelki wypadek. Cena w ASO była zabójcza, 250 zł za sam olej!
~koala410
Hatchback 5d Facelifting 1.2 80KM 59kW
Po pierwszej dłuższej trasie rozczarowanie , spalanie poza miastem przy spokojnej jeździe 6,3 l/100km