Lista ocen Nissan Micra V (12) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piko
Hatchback 1.0 IG-T 92KM 68kW
1.0 turbo, ten sam co w Renault i Dacii. Jest w odpowiedni do tego samochodu. Praktyka pokazała że jest to jeden z najlepszych małych silników, więc nie obawiam się o trwałość. Da się jeździć dynamicznie, do 140 ciągnie ładnie, powyżej dostaje zadyszki. Przy wykorzystywaniu osiągów pali pod 8/100. Dobrze chodzi na LPG, choć ten, którym jeździłem tego nie miał. Brak GPF, wtrysk pośredni, łańcuch rozrządu. Gdyby tylko miał hydrauliczną regulację...
~Szymon
Hatchback 1.0 IG-T 100KM 74kW
Jak większość osób po raz pierwszy jeżdżących samochodem z turbiną tak i ja będę zachwalał sposób pracy silnika. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dynamiką. W mieście jest bardzo dobrze, ale najbardziej zaskoczyła mnie łatwość rozpędzania w trasie. Osiągnięcie prędkości 140 - 150 km/h wcale nie zajmuje dużo czasu. Mam nawet wrażenie, że mój Accord był mniej dynamiczny. To zapewne efekt "uturbienia".
~Przemek
Hatchback 0.9 IG-T 90KM 66kW
Dobre osiągi, dzwięk jak to z 3 cylindrówki + głośne turbo. Jedyny minus, to jak przydepnie się pedał gazu, załączy się turbina i odpuścimy go, to samochód nadal przez chwilę przyspiesza. Nie spotkałem się z takim zachowaniem w żadnym innym użytkowanym przeze mnie samochodzie. Ogólnie dynamika na zadowalającym poziomie. Oczywiście biorąc pod uwagę że to jednak tylko 0.9 litra :)
~Andrzej Z.
Hatchback 0.9 IG-T 90KM 66kW
Jak na małą pojemność i turbinę silnik daje radę. W mieście bez problemu, w trasie również. Turbina załącza się już od dołu od około 2000 więc nie trzeba mocno kręcić. Silnik bezproblemowy i sprawdzony, na rynku już od wielu lat m. in. w Clio.
~Paczek
Hatchback 0.9 IG-T 90KM 66kW
Nie wiem jak jeżdżą inne silniki w tym modelu, my mamy 0,9 i jest bardzo dobrze. W trasie da się normalnie jechać 120 km/h na tempomacie. Wyprzedzanie w mieście - lepiej niż dobre. 3 cylindry - może i minimalnie wibruje, dźwięk wydaje normalny.
~pablo
Hatchback 0.9 IG-T 90KM 66kW
Silnik 0.9 turbo - dynamiczny, turbo ładnie się wkręca mimo niewielkiej turbodziury na niskich obrotach i niewiele pali ale póki co może kwestia dotarcia nie udało się osiągnąć obiecanek producenta. Wady - 3 cylindry faktycznie czasem nieco wibrują.
~N
Hatchback 1.0 DIG-T 117KM 86kW
Daje radę, nie ma problemu z napędzeniem auta, nawet delikatnie wciska w fotel, spokojnie radzi sobie w dłuższej i trasie po "eskach" i autostradach.
~joe
Hatchback 0.9 IG-T 90KM 66kW
Trzeba sie przyzwyczaić do dziury aż po 2500 obrotów. Zmiana - mapy paliwa by się tu przydała, auto mogłoby lepeij iść z dołu i niej palić.
~Waldek
Hatchback 1.0 IG-T 92KM 68kW
Ciągnie od dołu jak oszalały. Turbina robi robotę,92 KM silnik od Clio z modyfikacjami inżynierów NISSANA. Dodali 2 KM.
~PIOTR
Hatchback 1.5 dCi 90KM 66kW
Ok.Do 120 km / h dość dynamiczny ale trzeba wkręcać na obroty.