Lista ocen Nissan Pathfinder III (39) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek_J
Terenowy 2.5 DTi 4WD 174KM 128kW
Jeżeli chodzi o średnie spalanie samochód bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Przy codziennych dojazdach do pracy ok. 12km (w tym 7km strefa podmiejska i 5km miasto) oraz zakupach w mieście co drugi dzień średnie spalanie obecnie wg. wskazań na wyświetlaczu 8,3 l/100km. Przy tankowaniu w zeszłym miesiącu przy wskazaniu 9,1 l/100km, po przeliczeniu rzeczywistego spalania wyszło 8,9 l/100km. W tracie normalnej jazdy po drodze krajowej z prędkością...
~Pathfinder
Terenowy 4.0 i V6 4WD 269KM 198kW
Zainstalowałem mu po kupnie instalację LPG, ale po przygodach z silnikiem jej nie używam - na tyle tolerowalne jest spalanie benzyny. Jedyny mankament to niewielki zasięg (ok. 480 km) przy moim stylu jazdy (umiarkowanym dynamicznym), lepszy jednak niż w Grand Cherokee 4,7. Jeżdżę 1000 km tygodniowo i spalanie w trasie przy prędkości maksymalnej tempomatu (150 km/h) to ok. 16 l. Starsze osobówki miały podobne. Wlekąc się 100 km/h, lub ćwicząc...
~surf or die
Terenowy 2.5 DTi 4WD 174KM 128kW
dla mnie doskonale. mialem golfa 4 1,6 benz w manualu palil 8-9 . alfa spider 2.0 w manualu palila kolo 10, mialem astre G manual , palila kolo 8. a ten kloc pali mi w miescie 8 jak jezdze spokojnie, jak jezdze po bozemu (przepisowo) zszedlem do 5,8 l , jak spieszylem sie na lotnisko i dociskalem 180 km/h to palil 14. ogolnie lapie sie w przedziale 8,5l gnojowki. mysle ze to i tak niezly wynik na tak ciezka bude w porownaniu do modeli...
~Pathfinder
Terenowy 2.5 DTi 4WD 174KM 128kW
Średnie spalanie w mieście 8,5 - 9,5 l/100; trasa nawet ok. 6,2 l/100 (przy bardzo spokojnej jeździe ok. 95 - 105 km/h), w moim przypadku średnia miesięczna to 8,5 l/100. wszystko zależy od stylu jazdy i tego czy jeździmy zgodnie z przepisami. Ostatnio przejechałem ok. 400km (w tym dwa miasta) starając się nie przekraczać obowiązujących ograniczeń prędkości i podróż skończyłem z wynikiem 6,8 l/100.
~tomek
Terenowy 2.5 DTi 4WD 174KM 128kW
Dobrze jak na tę wagę i gabaryty (dziękujemy Renault). Chociaż w raportach zużycia czytałem niezłe bzdury - także na tym forum. 2.5 DCI to silnik miejski do samochodów dostawczych - do 2000 rpm i jak się nie przekracz 100 km/h - 8- 9 litrów. Na trasie - powyżej 3500 rpm ZAWSZE spali 11-12 litrów. Jakiś koleś napisał, że mu pali 7 (chyba na jałowym:)))
~Michał
Terenowy 2.5dCi 171KM 126kW
Regularna wymiana płynów i elementów zużywających się i można zapomnieć o awaryjności. Dysze spryskiwaczy szyby przedniej lubią się zapychać ale to też zależy od tego co się do zbiornika wlewa. Spalanie przy tej masie jest bardzo dobre i nie można narzekać. Ten komfort przy jego możliwościach musi być okupionym odpowiednim spalaniem
~pogan
Terenowy 2.5 DTi 4WD 174KM 128kW
jak nie trzeba już ASO odwiedzać to jest całkiem przyzwoicie, porównywalnie do przeciętnej osobówki. A co do spalania to czego można chcieć od AUTA które ma aerodynamikę budowli sakralnej i wagę kilku zapaśników sumo. Jak szukasz oszczędność kup rower polo 3cyl diesel a nie SUV/TERENÓWKA
~Max
Terenowy 2.5 DTi 4WD 174KM 128kW
trasa 8,1 l/100km w mieście 10,3 l/100 km a średnio 8,6 l/100 km Serwis sprawny i szybki (Gdańsk-Gdynia) chociaż nie miałem okazji korzystać bo nic się nie psuje ani nawet nie trzeszczy. Serwis obsługiwał Navarę, która już jest po pierwszym przeglądzie. Też bezawaryjna.
~Trk
Terenowy Facelifting 2.5D 190KM 140kW
Rewelacja. Przy tak ciężkim aucie i dystansie 100 km dziennie moja żona osiąga mniej niż 9 dm3/100 km. A nadal naciska mnie na tuning, bo auto "za kiepsko się zbiera" :D. Autko od nowości w jej rękach, ale chyba myśli o czymś nieco szybszym ;)
Dziennik kosztów dla Nissan Pathfinder III
11,1
~Marcin
Terenowy 5.6 i V8 314KM 231kW
Jak auto klasy typu SUV. Wiadomo że napędy generują dodatkowe koszty oleju, smarowania, serwisu. Natomiast serwis silnika zwykłe koszt opla astry. No chyba że wchodzi jakaś grubsza sprawa wtedy ze względu na V8 koszty x2