Lista ocen Nissan Pathfinder III (42) - Silnik

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek_J
Terenowy 2.5 DTi 4WD 174KM 128kW
Głośny na wysokich obrotach... jednak dźwięk jaki wówczas wydaje rekompensuje wyższy poziom hałasu. Nawet mój 8-letni syn gdy wyprzedzałem i wkręciłem silnik na wyższe obroty skomentował cyt.: \"... ale on fajnie warczy ... jak smok\". Może właściciel Mercedesa Klasy S czy BMW serii 7 oceni silnik Nissana jako topornego diesla ale do Pathfindera nie pasowałby inny motor. On musi być troszeczkę toporny żeby wpasować się w charakter tego typu...
~pogan
Terenowy 2.5 DTi 4WD 174KM 128kW
silni świetny, miałem już różne terenówki i osobówki od wranglera po land crousiera, od polo 1,4 po toledo i nowego roomstera i jako auto na co dzień nissan wygrywa. nie trzeba kręcić, zawsze jest czym wyprzedzić, moło i przyjemnie. a co do opowieści o ich awaryjności to jak dbasz tak masz. to nie jest stara beczka gdzie można było przeciągnąć przegląd o 300000. jak Cie nie stać na porządnego mechanika ( nie koniecznie ASO) to poszukaj innego...
~tomek
Terenowy 2.5 DTi 4WD 174KM 128kW
Bardzo fajny, nowoczesny diesel z CR rodem z Renault. Trwały i w zsadzie niezawodny. Trochę głośny ale to już kwestia wyciszenia samej komory silnika (oszczędność materiałów). Zresztą silnik to chyba jedna z najlepszych rzeczy w Pathfinderze (jak ktoś lubi milsze doznania polecam 4.0 V6 - ale za to pali jak smok)
~Venzel_vLXii
Terenowy 2.5 DTi 4WD 174KM 128kW
Bardzo dynamiczny - biorąc pod uwagę masę samochodu. Przy spokojniej jeździe na trasie zużycie 7-8 l/100 km, ale kusi mocniejsze wkorzystanie motoru, zwłaszcza, że na autostradzie 180-190 km/h nie stanowi dla tego samochodu problemu - za przyjemności płaci się zużyciem na poziomie 12-13 litrów wtedy.
~Marcin
Terenowy 5.6 i V8 314KM 231kW
Silnik bez wad moim zdaniem. Nosi miano bezawaryjnego ale nie bezobsługowego. Częste wymiany oleju dobre regularne przeglądy gwarantują że niema co zaglądać pod maskę. Bardzo przyjemna praca, miły pomruk V8 podczas przyspieszania, po wymianie tłumików jest nawet bulgot.
~jrp21@go2.pl
Terenowy 4.0 i V6 4WD 269KM 198kW
V6 i 4 litry wszystko tłumaczy, nadmiar mocy i piękne brzmienie, nie wiem dlaczego w opisie jest moc 250, kiedy we wszystkich innych opisach jest 270 KM. Ciekawostka: jedynym krajem w Europie, gdzie w ofercie producenta znalazłem silnik benzynowy, jest Ukraina. podają tam 270KM.
~wojtek skuterek@poczta.onet.pl
Terenowy 2.5 DTi 4WD 174KM 128kW
Silnik dość nieżle radzi obie z tym samochodem, ale to chyba jedno co można w tym "syfie" docenić, oczywiście nie za wygłuszenie, ponieważ jest bardzo głośny. Przy klimie obroty sa nierówne, troszkę już po 30 tyś zadymi ale na silnik nie będe wylewł łez.
~Blade
Terenowy 2.5 DTi 4WD 174KM 128kW
Gdy przekreca sie kluczyk w stacyjce, bestia ozywa... slychac rykniecie lwa, a powarkiwanie w czasie jazdy to naprawde miod dla ucha.. od takiego samochodu wymaga sie wlasnie takiego dzwieku... i zamiast przeszkadzac, on umila jazde...
~Michał
Terenowy 2.5dCi 171KM 126kW
Silnik jak na masę pojazdu daje radę aczkolwiek mógłby mieć wyższy moment i moc. Przełożyłoby się to pozytywnie na spalanie. Właściwy olej i spokój na lata. Ogólnie bezawaryjny. Mam DPF ale jak na razie nie daje on o sobie znać.
Dziennik kosztów dla Nissan Pathfinder III
11,1
~Zbyszek
Terenowy 4.0 i V6 4WD 269KM 198kW
Bardzo dobre przyśpieszenie ,prędkośc max nie poraża ale 200 poleci.Przy 4000 obr. fazy rozrządu zmieniają ponad 2 tony w sportowe autko (fajna zabawa).Wcześniej miałem ml też w benzynie i mercedes wypada kiepsko.