Lista ocen Nissan Primera II Hatchback (109) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 101 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kierowca BomBowca
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
Ciągle coś 3eba robić. Od zakupu silnik - wymiana pierścieni. Oba przeguby i półosie. Wahacze górne-zimą ich skrzypienie potrafi doprowadzić do szału! Mechanizm wycieraczek piszczał nie do wytrzymania. Uszczelnienie podszybia-woda lała się na dywanik pasażera. Opadnięte drzwi kierowcy-stukały na dołkach i źle się domykały. Zapalający się \"check engine\" -2ga sonda lambda wywala błąd niby nic się nie dzieje z tego powodu ale denerwuje świecąca...
~cieciwa1@op.pl
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
Auto 5 drzwiowe: 1. słaba wytrzymałość teleskopów tylnej klapy, 2. zużywanie się łożysk panewkowych wycieraczek, co powoduje podnoszenie się wycieraczki kierowcy, wyskakiwanie poza obszar przedniej szyby i tarcie o klapę maski silnika. 3. znaczek Nissana na masce po 100 000km, zeszła folia metalowa i pokazał się biały plastik- wymiana. 4. przepalanie się kontrolek, u mnie przepaliły się kontrolki od zegara i od poziomu paliwa, w serwisie...
~Jeżdżę i jeżdżę...
Hatchback 2.0 16V 115KM 85kW
Miałem 2 awarie. Lekki wyciek oleju w okolicach aparatu zapłonowego - o-ring w ASO kosztował 30zł (!!!), więc kupiłem tubkę silikonu za 3zł i od 30tys.km jest spokój. Druga awaria była na moje własne życzenie, bo przeładowałem auto płytkami i połamałem sprężynę na trzy części w tylnym zawieszeniu. Auto oczywiście jeździło, a kapnąłem się, bo mi coś auto krzywo stało. 2 sprężyny kosztowały mnie 150zł.
~Radek
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
silniczek wycieraczek i cały mechanizm wycieraczek (można sobie poradzić domowym sposobem i jest na \"wieki\")elementy gumowe (osłona przycisku w klamce tylnej klapy. bardzo wrażliwe półosie (zwłaszcza prawe od strony pasażera - są dłuższe i łączone) często potrafią się ukręcić wydatek około 500 pln z montażem, dość wrażliwe przepływomierze - pierdółka wielkości zapalniczki ale wydatek rzędu 2300 pln.
~Łukasz
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
Przepustnica, czujniki wału/wałka, jakiś pasek, jakieś małe łożysko, mocowanie szyby w drzwiach kierowcy, siłowniki klapy bagażnika, regulacja pochylenia siedzenia kierowcy, podgrzewanie fotela kierowcy, w sumie to ****rele przy silniku czy budzie. Żarówki zegarów czy ogranicznik wychylenia drzwi (stukał) wymieniłem sobie sam (dobre wsparcie na forach int.).
~llucasw
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
Zepsuł się silniczek spryskiwaczy, tryb czasowy wycieraczek i chyba to wszystko. Przez 2 lata i ponad 30000km to chyba nie dużo :) Na początku zbyt szybko przepalały się żarówki od świateł mijania i pozycyjnych z przodu, ale po wymienieniu reflektorów i drobnej ingerencji w układ elektryczny problem ustąpił (poprzedni właściciel naprawił auto po stłuczce \"na sztukę\" )
~tomek85fcb
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
Skrzypiące górne wahacze Lemfordera, zaczęły się odzywać po 10 tyś km, najgorzej jest po dłuższym suchym okresie, wstyd kogokolwiek wozić wtedy w aucie. Ponadto wymieniony został przepływomierz, zapiekają się zaciski hamulcowe, ale można zregenerować. Potrafi piszczeć silniczek wycieraczek, ale zalewam antikorem i spokój na następne miesiące.
~Kamil
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
tak jak wcześniej pisałem..kto poświęci troche czasu to się dowie... aaa zbite halogeny ale one są poprostu wielkie, pożniej skąbinowalem od anglika za 50 zł i założylem na nie siatke i juz żaden kamien ich nie trafil..;p żaróweczki w podświetleeniu są drogie zamawiałem w ASO to wyszedł kosmos, nie moglem nigdzie znaleźc zamienników..
~Damin.se
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
wycieraczki ustawione w pozycji czasowej poprostu ida w gore i nie wracaja na miejsce. przy drobnym deszczu ucionzliwe. przy stalej pracy jest ok. Wady nie wykrylem. Aha regulator prentkosici nawiewu byl padnienty jak kupilem auto. A nissana kupilem w lato wienc wlasicicel zszedl z ceny:) czesic kupilem na zlomie za 25zl z innego Nissana
Dziennik kosztów dla Nissan Primera II Hatchback
9,7
10,8
~Tobi
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
To największa zaleta tego samochodu. Silnik pancerny, bardzo tani w obsłudze. Elektryka prosta, bezawaryjna, zawieszenie udane i solidnie wykonane. Awaryjne drobiazgi to: wyrabiające się teflonowe sworznie wycieraczek ("używka" 50 zł), czasami szwankujące czujniki ABS (przód)
Nissan Primera II Hatchback