Lista ocen Nissan Primera II Hatchback (123) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cieciwa1@op.pl
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
Nigdy mnie nie zawiodła, po 156 000km sprzęgło zaczęło się ślizgać pojechałem na warsztat, okazało się że pękła sprężyna docisku, po naprawie sprzęgło pracuje już prawie 100 000km bez zarzutu.W okolicy 190 000km, pojawiły się trudności przy wybieraniu biegów, są to oznaki zużycia krzyżaka łączącego dźwignię zmiany biegów ze skrzynią ( wyrabia się w nim teflon) koszt krzyżaka w serwisie 600zł, można zregenerować lub wymienić na używany.Olej w...
~paw_111
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
Posiadam skrzynię CVT. Są różne opinie, że muli, że nie jedzie. A ja jako użytkownik tego autka powiem, że nie jest to sportowa skrzynia ale nie miałem nigdy problemu z wyprzedzaniem czy z nagłym przyspieszeniem. Zawsze samochód jechał tak jak ja tego chciałem. Ta skrzynia to przede wszystkim komfort nie do opisania. Trzeba się przejechać i samemu ocenić. Opinie wielu mechaników: Silnik i skrzynia nie do zdarcia. Sam się obawiałem tego...
~Paweł
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
W moim samochodzie jest automat CVT. Ta skrzynia jest idealną rzeczą do tego samochodu. Komfortowa, bezawaryjna i przede wszystkim nie zmulająca samochodu. Spalanie z tego co się dowiadywałem od posiadaczy Primer z manualem z tym silnikiem to spalanie mojej jest większe mniej więcej o 1 litr na 100 km, ale ten automat nie szarpie, nie zgrzyta, poprostu jest taką wisienką na torcie. Następny mój samochód też będzie z CVT, ponieważ jeździłem...
~Madmax
Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW
W poprzednim modelu Primery GT jest lepsza skrzynia lecz bardziej awaryjna. Ta jest trochę inna ale też dobra. Bardziej elastyczna od poprzedniej. Trójka jest krótsza do ok. 145km/h w starej GT do 170, drążek zmiany biegów w obu jest za długi, w obecnej primerze nie wyskakuje 5 bieg, w starej naprawiałem 4 razy - dość kosztowne. Dobrze zestopniowane biegi, Skrzynia odporna na "dentystę" i borowanie.
~piotr warszawa
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
cvt super-ale na miasto. calkowicie nieodczuwalna 6 biegow gdyby nie obrotomiez niewiedzialbym kiedy zmienia.(wszystkie auta mialem w automacie). ale trzeba umiec nia jezdzic zeby autem szybko pojechac. w trasie tempomat i niema problemu. bardzo delikatna i precyzyjna.to taki typowy leniuch fajna ale do minimum 2,5 v6
~norfred
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
akurat w moim przypadku strasznie długi buy lewrek zmiany bieków tak że reka goniła mi po samochodzie (pomogło obniżenie gałki na max), biegi zaczęły trochę ciężko wchodzić ale tutaj stawiam na zużywające się sprzęgło (zreszta trochę przypalone przezemnie niestetyy ok 40 tys km temu)
~Radek
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
bez zastrzeżeń i uszkodzeń. z dolegliwości to drobiazgi - rozpadła się gałka na dźwigni biegów, wyrobił się krzyżak łączący dźwignię ze skrzynią (w oryginale dostępny tylko z w komplecie z dźwignią!!!!!, a w zamiennikach niedostępny - jedyna alternatywa to mniej zużyty używany)
~przemo
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
skrzynia jak inne, nie jest jakas super precyzyjna ale nigdy nie mialem z nia najmniejszych problemow. Przy przebiegu ok. 250 000 km lewarek zaczal chodzic jakby luzniej ale dorobieniu tulejki (seryjnie plastikowa) za pare groszy problem nie powrocil
~Jeżdżę i jeżdżę...
Hatchback 2.0 16V 115KM 85kW
Zestopniowanie jest dobre. 100km/h - 2500obr/min, 140km/h - 3500obr/min, 160km/h - ok. 4100obr/min, 170km/h - 4500obr/min. Precyzja wybierania biegów jest jednak przeciętna. W Roverze 600 (silnik i skrzynia Hondy) lewarek skrzyni pracuje przyjemniej.

Usterki Nissan Primera II

Nissan Primera II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~dzkzsl
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
Mogła by być precyzyjniejsza , coś mi haczy przy zmianie biegów . Musze to sprawdzić. W kazdym razie trzeba uwazać jak sie wbija biegi i robić to precyzyjnie. Cos mi nie gra w tej skrzyni w moim poprzednim nissanie była precyzyjniejsza.
Nissan Primera II Hatchback