Lista ocen Nissan Primera II Hatchback (126) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 84 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cieciwa1@op.pl
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
Nie mam zastrzeżeń, auto trzyma się dobrze drogi amortyzatory nie są ani za twarde ani za miękkie, gdyby nasze drogi były lepsze to pewnie nic by nie trzeba było robić w zawieszeniu, a tak to wachacze górne przednie siadają po 50-60000km, zaczynają piszczeć i to strasznie denerwuje, trzeba wymienić na nowe, 80 000km wytrzymują łożyska (są 2 łożyska jedno większe a drugie mniejsze) na przednich wachaczach dolnych o ile nie pomyliłem się w...
~Madmax
Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW
Zawieszenie tego modelu to jest to co tygrysy lubią narjbardziej, chociarz mam wrażenie , że w poprzedniej GT było jeszcze lepsze. W Prim. z 99r. z tyłu jest belka a z 92r. niezależne i to jednak robi różnicę na minus dla nowszej. Trzeba sie trochę odważyć, by zobaczyć, że to auto doskonale się prowadzi. Jedzie tam gdzie się chce, nie "myszkuje", hamulce bardzo dobre, tarcze nowe - oryg. - tanie, klocki tanie, elementy zawieszenia mało...
~stefan
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
Na równej nawierzchni auto prowadzi się doskonale, jak po szynach. Śmiało można wchodzić w zakręty z dużą prędkością (oczywiście bez przesady :-)), żadnego nurkowania czy zarzucania tyłu. Jeśli chodzi o doły to wg. mnie trochę za mało wyciszone nadkola, za bardzo "słychać doły". Ale zawieszenie pięknie wybiera wszystkie nierówności. Gdyby nie te hałasy na dołkach byłaby piątka.Aha i jeszcze jedno: tragiczny skręt(tzn.promień skrętu jak w...
~Jeżdżę i jeżdżę...
Hatchback 2.0 16V 115KM 85kW
Auto miękkie, pontoniaste, więc do sportowej jazdy trzeba wrzucić twardsze sprężyny i amortyzatory do tył. Przód daje radę. Trzymanie się drogi na moim seryjnym zawieszeniu nie należy do najlepszych, ale przy standardowym użytkowaniu nie zauważa się jakiś nieprzyjemności. Zawias toporny, wydający czasami dziwne dźwięki, ale praktycznie niezniszczalny. Przy 160tys.km został zmieniony górny wahacz z przodu. Reszta jest jeszcze oryginalna.
~Kamil
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
miałem volvo s40 komfort nieporównywalny i układ kierowniczy tez.. teraz mam Lancera kombi VIII i to jest poprostu pożeracz asfaltu jedzie tam gdzie chce.. P11 niestety lipa totajna przód ucieka czasami niewiadomo w którą stronę.. na wybojach i nierównym asfalcie trzeba bardzo uwarzać powyżej 150km/hszaleje.. ale na równych drochach i poprostu czasami mnie przerażał..
~Tobi
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
Zawieszenie jest bardzo komfortowe, doskonale nadaje się do na dłuższe trasy.Względnie stabilny podczas pokonywania zakrętów.Konstrukcja jest nietypowa: przód standardowy zestaw McPhersona, natomiast z tyłu zastosowano układ Scotta-Russela. Konstrukcja ogólnie jest dość trwała, chociaż przednie górne wahacze (ukośne) częściej ulegają awariom.
~pawlo
Hatchback 2.0 16V 130KM 96kW
zawieszenie to duzy minus.nie wiem czy tylko u mnie tak jest,ale zawsze cos sie dzieje,stuka,puka i jest glosne.nissan sie nie popisal w tym miejscu.raz do roku trzeba remontowac,chyba,ze ktos robi remonty w ASO.na oryginalnych czesciach jest duzo lepiej,ale w tej kwestii nissan odstaje od konkurentow.mazda i toyota zawieszenia maja lepsze
~Dawid Fajdek
Hatchback 2.0 16V 130KM 96kW
Przyjemny w trakcie jazdy, ale niestety dość awaryjny. Niestety nie znam się zbytnio na nazwach części, ale był to zdecydowanie najczęstszy powód wizyt w warsztatach zarówno tył jak i przód. Co do tyłu, muszę jednak wspomnieć, że poprzedni właściciel usztywnił sprężyny jakimiś gumami.
~paw_111
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
Powiem szczerze, że jak się jedzie Primerą to nie czuć, że się jedzie dużym samochodem. Trzyma się w zakrętach świetnie. Oczywiście to nie jest bolid, jednak ja jeszcze nie nigdy nie miałem problemu z żadnym zakrętem, a bywało czasami, że w innym samochodzie bym tego nie zrobił. Także wg mnie świetnie.
Dziennik kosztów dla Nissan Primera II Hatchback
9,7
10,8
~Łukasz/Warszawa
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Prowadzi się jak po szynach(z zachowaniem zdrowych proporcji do innych aut). Nigdy przez te 8 miesięcy(zima, wiosna, lato) nie miałem podbramkowej sytuacji. Dramatem jest natomiast tempo w jakim zużyciu podlegają(górne wahacze, amortyzatory, golenie). To nie jest auto na polskie drogi-a szkoda.
Nissan Primera II Hatchback