Lista ocen Nissan Primera II (272) - Ergonomia

Na liście zabraknie 368 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cieciwa1@op.pl
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
Nie bardzo wiedziałem o co tu chodzi ale już chyba wiem...[Ergonomia to wiedza i praktyczna działalność związana z dostosowaniem elementów otoczenia do człowieka. Narzędzia pracy, przedmioty codziennego użytku, meble, samochody, domy, biura, miejsca pracy – to wszystko powstaje przy pomocy dziedziny wiedzy zwanej ergonomią.] To chyba jedyna rzecz która mi w tym aucie nie odpowiada..: przednie fotele są do kitu jak dla mnie i dla mojej...
~jarekp_1986@wp.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Wszystko pod ręką, wszystko bardzo proste w obsłudze bez zbędnych udziwnień i komplikacji.Ciekawa,głeboka do tego podświetlana półka za lewarkiem zmiany biegów ale niestety za płaska i przy każde próbie szybszego ruszenia cała jej zawartość zawsze ją opuszcza. Minusy to jedynie brak podświetlenia wszystkich przycisków otwierania szyb jest tylko jeden dla ten dla kierowcy. No i jeszcze kierownica zasłania pokrętła regulacji oświetlenia deski...
~Piotr
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Przede wszytskim idealna wygoda. Najwygodniejsze siedzenia w jakich siedziałem. Możliwość regulacji w wielu płszczyznach. Dla mojejgo wzrostu (186 cm) i wagi 100 kg ideał. Mozna przejechać kilkaset kilometrów bez wychodzenia z fotela. Wybinie dobre podparcie ośrodka lędźwiowego. Wszystkie przełączniki w odpowiednim miejscu. Brak miejsca na kubek, to w podłokietniku beznadziejne, nie daje się używać. Wsztstko intuicyjne i łatwe w obsłudze....
~Jacek
Sedan 2.0 TD 90KM 66kW
Szybko się przyzwyczaiłem, bo elementy sterowania rozmieszczone są typowo a "filozofia" obsługi także nie odbiega od najczęściej stosowanych i sprawdzonych rozwiązań. Siedzenia przednie bardzo wygodne (mój zwyrodniały kręgosłup nie "uskarża się"). Nie wiem jak na tylnych. Kierownica ustawiona prawidłowo i bardzo wygodna (mam skórzaną), obraca się głasiutko i lekko (dobre wspomaganie). Fajnie rozwiązane oświetlenie wnętrza.
~wareczny
Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW
nie jest to niemiec ale przesiadlem sie z francuza mozna powiedziec ze sie odnalazlem bez problemu,jedna zecz sterowanie el.szybami przy mym wzroscie 183 zle usytuowane sa przyciski od szyb dla malego japonca jak najbardziej,i jeszcze jedno brak podlokietnika masakra niby jest tylko dla kogo?w poprzednim aucie mialem taki ze trzecia osoba smialo mogla usiasc no ale dobra to japoniec wybaczam
~wladek0706
Kombi 1.8 16V 114KM 84kW
wszystko na swoim miejscu tak jak bym sobie tego życzył. To co mi przeszkadzało to umiejscowienie włącznika świateł mijania - na dźwigni kierunków - czasem kierownica go zasłania i nie wiem czy włączyłem światła. Dodatkowym mankamentem było umiejscowienie regulacji siedziska. Jego regulacji należało dokonywać na postoju przy otwartych drzwiach kierowcy, bo w innym wypadku nie dało się tam wsunąć dłoni
~phiphi.marlowe@gmail.com
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Sprzedałem to auto po 3 latach użytkowania, tylko i wyłącznie z tej przyczyny, że w aucie jest coś spieprzone pod względem miejsca-fotela kierowcy. Przy codziennym użytkowaniu prawe kolano nie wytrzymywało, wdało się jakieś zapalenie, etc. To samo miała żona, gdy zaczęła nim częściej jeździć. Jest to sprawa nie do ominięcia, mimo, że fotele-jako takie-są b. wygodne, i regulowane w wielu opcjach. Szkoda.
~Tobi
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
Ergonomia bardzo dobra, fotele wygodne o dużym zakresie regulacji. Dla względnie niewysokich osób (do 180 cm) w zupełności satysfakcjonujące. Deska rozdzielcza zaprojektowana bardzo ergonomicznie, wszystkie wskaźniki pod ręką, dobrze spasowana. Mankamentem jest duża złożoność konstrukcji przy ewentualnych naprawach (skomplikowane rozmieszczenie śrub, montaż itp.)
~Sylwester
Sedan 1.6 16V 90KM 66kW
Wygodne fotele dobrze trzymają na boki. Klimatyzacja szybko chłodzi niektórzy twierdzą, że aż za bardzo. Niestety nie mamy do dyspozycji zbyt wielu schowków, ale za to bagażnik nam to rekompensuje. Z tyłu jest dość miejsca dla 3 osób, dla porównania dodam że na przykład osoby które jeździły też na tylnej kanapie AUDI A4 mówiły, że jest w primerze jest wiele więcej przestrzeni.
Dziennik kosztów dla Nissan Primera II
9,1
10,9
~Seba82
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Bardzo dobra ergonomia - z pozycji kierowcy bez patrzenia spokojnie można regulować ogrzewanie, klimę czy szyberdach (bez zbędnych ruchów i odwracania uwagi od prowadzenia). Bardzo wygodne fotele - nisko osadzone (niektórym się nie podoba,że muszą się schylać wsiadając). Brakuje tutaj może regulacji zagłówków w przód i tył ale przecież to nie ta klasa auta.