Lista ocen Nissan Primera II (336) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 304 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cieciwa1@op.pl
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
Jak na tej klasy samochód to ogrzewanie powinno wcześniej dawać o sobie znać, w zimie ciepło zaczyna się czuć dopiero po przejechaniu 4 km, wentylacja nic szczególnego, w moim aucie nie ma klimatyzacji, trzeba pamiętać o regularnej wymianie filtra przeciwpyłkowego, dokuczliwe też jest to że pyłki szybko dostają się do auta i trzeba często czyścić plastiki począwszy od przedniej szyby a skończywszy na drzwiach.Ta słaba szczelność wpływa też na...
~Dariusz (Kobras)
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Nie wiem jak by było bez instalacji gazowej, bo mam instalację od początku jak kupiłem, no i jeśli chodzi o nawiew ciepłego powietrza to bieda. Parownik zabiera dużo ciepła. Nie wiem czy to kwestia instalacji czy ten typ tak ma, bo instalacja gazowa działa perfekcyjnie ale jest czuła na zmniejszoną ilość cieczy chłodzącej która zasila również nagrzewnicę. Także priorytet ciepła dostaje parownik a w aucie zimno.
~phiphi.marlowe@gmail.com
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Wcześniej jeździłem nowym Avensisem, teraz takim Camry- w tych autach, żeby ogrzać stopy trzeba rozpalić chyba ognisko. Czas nie gra roli-wszędzie jest duszno, a w nogi zimno. W Primerze po minucie nóżki są cieplutkie ;-) . Klima- również bardzo dobrze.I jeszcze coś: tu sprężarka działa 8 lat bez uwag, w Camry do wymiany po 5-6 latach, podobnie jak alternator.
~pawelbednarek3@wp.pl
Kombi 2.0 16V 131KM 96kW
jest nawet dobrze.autko szybko sie nagrzewa a wydajnosc dmuchawy jest wystarczajaca.na 4 nastawie jest troche glosne,ale zadko sie jej uzywa.mniejsze w zupełnosci wystarczaja.sporym plusikiem byla klima,ale niestety przetarła mi sie rurka i nie moge dostac nowej.odpada serwis bo cenia sobie 1000 zl!!!!na szrotach jest mnóstwo takich,ale od silnika 1.6 a ta nie pasuje.
~Jacek
Sedan 2.0 TD 90KM 66kW
Podczas wilgotnej pogody szybu łatwo zaparowują i trudno je "przedmuchać" z nawiewów nawet przy pracy na maxa. Chyba nawiew i wentylacja niedopracowane, albo w moim egzemplarzu coś pozatykane - muszę to sprawdzić. Nagrzewa się stosunkowo nieźle, ale mój poprzedni Sunny robił to szybciej nawet przy dużych mrozach. Klimatyzacji jeszcze nie miałem okazji testować bo jest zima.
~Kamil
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
średnio byłem zadowolony długo sie nagrzewał.. moje auto stalo zawsze na dworzu i zawsze go wymroziło... w zime potrafil jechac 5 km że by chwycić ok 25st/C i dopiero sie przełączył na LPG DUZY MINUS------ i z wentylacją tez lipa kolejne 2 km zeby bylo cieplo w aucie. cienkie blachy i jak sie stoi z dziewczyną czy narzeczoną gdzieś to szybko się oziębia..;p
~dzkzsl
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
Wersja z klimatronikiem nagrzewa sie dość szybko. maksymalna temperatura to 32 stopnie. nie wiem jak z klimatyzacją bo jeszcze nie jeździłem autem w lecie ale wiem,ze minimalna temperatura to 18 stopni, wydaje mi się, ze powinno sie chlodzic do mniejszej temperatury ale to pokaze czas. Po prostu nie mialem wczesniej auta z klimatronikiem.
~truat
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Jeżeli chodzi o nagrzewanie się samochodu oraz klimatyzacje to jest bardzo dobrze. Zimą szybko robi się ciepło, a latem wieje chlodne powietrze. Ale irytująco długo trwa odparowanie przedniej szyby po stronie kierowcy. Nie wiem czy to wada mojego egzemplarza, ale po stronie pasażera jest już suchutka szyba gdy po stronie kierowcy ledwo odparowana w połowie.
~snd8
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
szybko lapie temperature w zime podgrzewane lusterka fajna opcja o tej porze roku. w lato klimatyzacja manualna jak to klimatyzacja ogolnie caly uklad dziala bez zarzutow. w porownaniu do Civic VI gen w ktorej to wiatrak dzialal po pewnym urzytkowaniu od 2 czy 3 opcji nawiewu co jest czesta usterka tu nie ma to miejsca jak narazie.
~Martin Black
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Tutaj nieźle - wydajność klimatyzacji dobra. Uwaga - jeśli parują szyby w środku oznacza to, że trzeba wymienić filtr przeciwpyłkowy. Najlepiej robić to co rok i jest święty spokój - kiedyś przedmuchiwałem i się denerwowałem - potem kupiłem komplet 3 filtrów za 100 zł (30 zł / szt) - wymieniałem co rok - i problem się skończył.