Lista ocen Nissan Primera II (370) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 270 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jarekp_1986@wp.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Jak na auto o japońskim rodowodzie jest nieżle choć spodziewałem się jednak czegoś lepszego. Niby nie ma żadnych problemów ale to nie wyjdzie wsteczny to trzeba użyć większej siły do wrzucenia jedynki. Na pewno prezentuje się lepiej niż ta w vectrach. Samo zestopniowanie jest ok można równie dobrze bez problemów jechać 60 na 5 jak i 100 na 3 jeśli trzeba.
~piotr warszawa
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
cvt super-ale na miasto. calkowicie nieodczuwalna 6 biegow gdyby nie obrotomiez niewiedzialbym kiedy zmienia.(wszystkie auta mialem w automacie). ale trzeba umiec nia jezdzic zeby autem szybko pojechac. w trasie tempomat i niema problemu. bardzo delikatna i precyzyjna.to taki typowy leniuch fajna ale do minimum 2,5 v6
~ROBERT:)
Sedan 2.0 16V 140KM 103kW
no ze skrzynia to mam mieszane uczucia... biegi chodza ciezkawo... mi to akurat pasuje ale kazdy kto wsiadzie to narzeka.. no i sprzegło mi strasznie cięzko chodzi... i trzeba wciskac az do samego konca i bierze tz od samego początku.. j sie przyzwczailem i jest ok... aha no i wsteczny cos czasem nie chce wejsc... pozatym ok
~truat
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Można dać 5, ale.. Auto wyposażone jest w automat (z możliwością manualnej zmiany biegów). Jedyny minus jaki widze to czas reakcji przy zatrzymaniu. Nie mam mowy o dynamicznym ruszeniu z miejsca. Samochód potrzebuje minimum sekundy, żeby dynamicznie ruszyć. Wiadomo, że czasami ta sekunda to bardzo długo. Plus za 6 biegów
~norfred
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
akurat w moim przypadku strasznie długi buy lewrek zmiany bieków tak że reka goniła mi po samochodzie (pomogło obniżenie gałki na max), biegi zaczęły trochę ciężko wchodzić ale tutaj stawiam na zużywające się sprzęgło (zreszta trochę przypalone przezemnie niestetyy ok 40 tys km temu)
~edd78@tlen.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Czasami problem z wbiciem 1 biegu przy niskich prędkościach (ok 5 km/h) , trzeba się było zatrzymać. Wprawdzie sytuację gdy jadąc wbija się jedynkę są sporadyczne, ale w aucie z synchronizacją pierwszego biegu powinno to być bezproblemowe. Reszta biegów i precyzja działania skrzyni bez zarzutu.
~Martin Black
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Bardzo dobra - elastyczność wystarczająca. Biegi wchodzą bez problemów, nie zacinają się. Krótki skok drążka. Ogólnie bardzo przyzwoicie. Niestety stopniowanie - poniżej 2000 obrotów na dowolnym biegu zaczyna się odczuwać konieczność wkręcania na obroty powyżej 2200 obrotów gdzie silnik odzyskuje życie.
~Radek
Hatchback 2.0 16V 140KM 103kW
bez zastrzeżeń i uszkodzeń. z dolegliwości to drobiazgi - rozpadła się gałka na dźwigni biegów, wyrobił się krzyżak łączący dźwignię ze skrzynią (w oryginale dostępny tylko z w komplecie z dźwignią!!!!!, a w zamiennikach niedostępny - jedyna alternatywa to mniej zużyty używany)
~przemo
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
skrzynia jak inne, nie jest jakas super precyzyjna ale nigdy nie mialem z nia najmniejszych problemow. Przy przebiegu ok. 250 000 km lewarek zaczal chodzic jakby luzniej ale dorobieniu tulejki (seryjnie plastikowa) za pare groszy problem nie powrocil
Dziennik kosztów dla Nissan Primera II
9,1
10,9
~Jeżdżę i jeżdżę...
Hatchback 2.0 16V 115KM 85kW
Zestopniowanie jest dobre. 100km/h - 2500obr/min, 140km/h - 3500obr/min, 160km/h - ok. 4100obr/min, 170km/h - 4500obr/min. Precyzja wybierania biegów jest jednak przeciętna. W Roverze 600 (silnik i skrzynia Hondy) lewarek skrzyni pracuje przyjemniej.