Lista ocen Nissan Primera II (370) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 270 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mars91
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
Ciężko wchodzący bieg wsteczny, czasami trzeba było zrzucać sprzęgło i zapinać bieg jeszcze raz. "Latająca" gałka od skrzyni biegów. Poza tym bez żadnych zarzutów.
~krysiek
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Ot skrzynia jak skrzynia, nie miałem z nią problemów. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na sprzęgło, bo ze względów konstrukcyjnych (hydraulika) jego naprawa może być droga.
~Tobi
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
Skrzynia biegów pracuje z odpowiednią precyzją. Po wymianie oleju znaczna poprawa. Czasami zdarza się utrudniona redukcja biegu z "5" na "4", ale jest to typowa przypadłość modelu.
~Patryk92
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
skrzynia w Nissanie mogłaby byc lepsza, jest krótka i przy przebiegu 250 tys km juz biegi nie wchodza tak z łatwoscia ale i tak na cale szczescie nie mam z nia wiekszych problemow.
~Paweł
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Moja skrzynia sprawia wrażenie, że jest w wieku emerytalnym. I te długie przełożenia, po co??? Bez sensu. Nie dość, że silnik nie ma kopa to jeszcze tracimy czas na przełożenia.
~Artur, petronius4@wp.pl
Sedan 2.0 16V 130KM 96kW
Biegi wchodza precyzyjnie, chociaz niekiedy drazni dosc długie prowadzenie drazka zmiany biegow; wsteczny czasem przycina i trzeba korygowac ponownym wysprzeglaniem.
~stefan
Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW
Żadnych problemów ze wszystkimi biegami, wchodzą płynnie i wręcz niewyczuwalnie. No może czasami wsteczny się zacina ale zdarzyło mi się to dosłownie kilka razy.
~Łukasz/Warszawa
Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW
Jest ok. Poza tym, że "piątka" jest mało wygodna do wrzucania, nawet przy bezpieczny m usadowieniu się w fotelu. Może to przez wzrost(185) - auto bądź co bądź "japońskie" z Anglii:-)
~Jacek
Sedan 2.0 TD 90KM 66kW
Czasami są problemy z biegiem wstecznym i pierwszym, ale nie zawsze. Nie wiem co może być tego przyczyną. Już w trakcie jazdy nie ma problemów - ani w górę ani w dół.
Dziennik kosztów dla Nissan Primera II
9,1
10,9
~BArek
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
do 70 tys. było dobrze, ale ostatnio tak się wyrobiła, że biegów trzeba szukać. poczucie swobody tu akurat nie jest wskazane. ponieważ oceniam auto teraz więc tylko przeciętnie.