Ocena kierowcy - Nissan Primera II Sedan

Lefty, 13 lat temu
Silnik 1.6 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Nissan Primera II Sedan 1.6 16V 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Silniczek wycieraczek przód.
Karoseria : ogniska rdzy w dolnych częściach drzwi
Solidne auto. Jestem bardzo zadowolony. Mimo swojego wieku spisuje się bez zastrzeżeń. W środku dużo miejsca, spory bagażnik. Podróżuje się bezpiecznie i wygodnie. Za cenę jaka za niego zapłaciłem ciężko znaleźć inne auto równie bezawaryjne i komfortowe.
Silnik ok. Mimo że nie jest to \"rakieta\" daje sobie sprawnie rade z tym autem. Przydałoby się może trochę więcej mocy i mógłby palić mniej w cyklu miejskim, ale i tak nie jest źle.
Pracuje prawie bez zastrzeżeń, czasem nie wskakuje wsteczny za pierwszym razem.
Jak dla mnie nieco za miękki. Po załadowaniu kilkudziesięciu kg do bagażnika auto dość mocno \"siada\". Jeśli chodzi o prowadzenie to jest ok, bezpiecznie i komfortowo.
Do przodu, na boki dobrze, do tyłu też nie jest najgorzej ale jak to w sedanie trzeba uważać.
Wszystko pod ręką, przemyślane i sprawnie działające. Jak to w japanach.
Nie jest tragicznie ale nawiew na przednia szybę jest kiepski. W czasie deszczu szyby szybko parują i nawiew odkręcony na maxa słabo sobie radzi.
Wg mnie wielka zaleta tego auta. Mam ponad 186cm i jestem słusznej masy i jest mi w nim bardzo wygodne. Moja druga połowa jest również bardzo zadowolona (po odsunięciu siedzenia do tyłu może niemal całkowicie rozprostować nogi). Z tyłu siedziałem raz i było ok.
W porządku.
Przy ostrej jeździe lubi popić, szczególnie w mieście ale ogólnie do przyjęcia. Co do cen części - porównywalnie do innych aut z tego przedziału i rocznika. To dość popularny model więc z używkami też nie ma problemu.
b.db
Psują sie pierdołki w stylu klamka, przerywacz kierunków,silniczek lampy itp. ale ogólnie przyzwoicie.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 90KM 66kW [l/100km]