Lista ocen Nissan Qashqai I Crossover Facelifting (32) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DerDer
Crossover Facelifting 1.6 117KM 86kW
Tu widać ewidentnie rękę Renault, bo ty chyba jest skrzynia Renault. Dosyć precyzyjna ale czasem haczy przy zmianie biegów no i bywa, że do wrzucenia wstecznego trzeba lekko wysprzęglić. Światełkiem w tunelu jest to, że wraz z przebiegiem jest coraz lepiej i zaczyna pracować delikatniej. Pół biedy, że cała dźwignia nie rusza się wraz z obciążeniem zespołu napędowego jak za dawnych czasów w Renault. Największa wada w zasadzie to brak 6. biegu...
~Rzetelny
Crossover Facelifting 1.6 117KM 86kW
To najsłabszy element auta, choć - podobnie jak reszta - totalnie bezawaryjny. ALE STRASZNIE HACZY, strasznie straszliwie. I to niemal na wszystkich biegach (może poza skokiem 3->4). A 1->2 trzeba wręcz użyć siły lub... dużej cierpliwości. A jesli jest zimna (nie daj boże mróż), nie przełączysz na 2, jesli na jedynce rozpędzasz sie więcej niż do 2000 obrotów. No i jako jedyna z całej palety silnikowej ma 5 biegów = przy 140km/h auto ma...
~piotrpleban2
Crossover Facelifting 1.6 117KM 86kW
Ja mam skrzynie manualną, lecz system nie chce jej ustawić. (później napiszę do Pana Zachara to może to skoryguje) Po przesiadce z samochodu z automatem, ciężko mi ocenić skrzynie. Natomiast nie mam do niej większych zastrzeżeń. Biegi wskakują pewnie, bez zgrzytów. Zmiana na V bieg z nieco większym (metalicznym) oporem (może wymiana oleju w przekładni pomoże). Pozostałe biegi - jest dobrze
~zetfed
Crossover Facelifting 2.0 140KM 103kW
Jak na razie to chyba najsłabsza część auta (made by Renault). Biegi wchodzą z oporem, co mogę jeszcze zrozumieć, ale ze zgrzytami już nie. Możliwe, że to wina mechanizmu zmiany biegów (zdaje sie że to słynne fancuskie linki). Poza tym na niektrórych biegach pojawia się wycie, co pamiętam ostatnio z fiata.
~Jerzy
Crossover Facelifting 1.6 117KM 86kW
Jestem gorącym zwolennikiem \"automatów\" - wszystkie poprzednie 5 samochodów posiadały automat. Mam więc odniesienie co do pracy automatu. Oceniam do na 5 na 6 skrzynia z silnikiem 2,0. Oby była bezawaryjna. Program \"s\" doskonały przy wyprzedzaniu lub startu na \"zielonych\"
~monkahead
Crossover Facelifting 1.6 117KM 86kW
Bezobsługowa. Producent nie przewiduje wymiany oleju, jednak dla spokoju sumienia zrobiłem to przy 100 tyś. km, trzeba zwrócić uwagę na specyficzny olej z dodatkami dla mosiężnych synchronizatorów. Skrzynia biegów ta sama co w Renault Scenic 5B.
~Użytkownik
Crossover Facelifting 2.0 dCi 150KM 110kW
Mam manual 6 biegów. Zestopniowanie takie szosowo autostradowe. W miescie tak brakuje coś pomiedzy 3 a 4. Ale gwiazdkę zabieram za prace na zimno. Jedynka szczególnie trudna do wbicia. Na to właśnie narzeka żona.
~rrybnikk
Crossover Facelifting 1.6 117KM 86kW
Ze-stopniowana krótko do miasta. Jazda po mieście na 4 i 5 biegu to norma. W trasie ma zbyt wysokie obroty ale za to fajnie się zbiera, nie trzeba redukować. Czasami nie wchodzi wsteczny ale to norma w Japończykach
~Adam
Crossover Facelifting 1.6 117KM 86kW
Skrzynia bez problemów, czasem nie chce wskoczyć wsteczny. Brakuje szóstki. Skrzynia jest manualna oczywiście - przy wyborze modelu na tej stronie samo wskazuje, że automat i nie można tego zmienić
~Zbigniew
Crossover Facelifting 1.6 117KM 86kW
Bardzo poprawna skrzynia biegów. Działa precyzyjnie. Mimo 5 biegowej skrzyni biegów , jest tak zestrojona że nie odczuwamy brak kolejnego biegu.
Nissan Qashqai I Crossover Facelifting