Lista ocen Nissan Qashqai II Crossover Facelifting (25) - Ergonomia

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Atlas52e
Crossover Facelifting 1.3DIG-T 140KM 103kW
Tu jest największy mankament według mnie. Brak mozliwosci regulacji podlokietnika + mały zakres regulacji kierownicy = niezbyt przyjemna pozycja za kierownicą, napewno męcząca w dlugiej trasie. Dziwne rozmieszczenie przycisków na kierownicy zeby zmienić niektore funkcje np: podnieść prędkość na tempomacie trzeba oderwać rękę. Brak gniazda jakiegokolwiek z tyłu do np: ładowania telefonu, mały bagaznik. Dobry system mulimedialny. Mapy niby...
~Przemek
Crossover Facelifting 1.6 DiG-T 163KM 120kW
Wszystko ok chociaż mam małe uwagi. Autko z zewnątrz wygląda a dużo większe niż jest w środku. W środku bym powiedział, że ciut większe od mojego poprzedniego auta (Ford Focus). Mam mały problem z odpowiednim wyregulowaniem siedzenia i podparcia odcinka lędźwiowego. Fotel pomimo, że wszystko do regulacji w elektronice, a w trasie po 2-3 godzinach potrafi mnie boleć dolny odcinek pleców !!! Nigdy nie miałem takiego problemu w focusie. Jeżeli...
~elwit
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Wszystko na swoim miejscu, masa systemów wspomagających kierowcę, ale nawigacja jest z lat 90tych, mało responsywna, umieszczona pod kątem który sprawia, że słonce non stop się odbija od ekranu. Duża liczba małych schowków w których nic się nie mieści. Jedyny duży w podłokietniku, głęboki chyba do łokcia z portami USB. Pojemniki na napoje kiepskie, można się nieźle poparzyć jeśli ktoś kupuje dużą kawę w trasie.
~lpaj
Crossover Facelifting 1.7 dCi 150KM 110kW
Tutaj naprawdę duży szacunek. Naprawdę wszystko pod ręką. Super wygodne, nowego kształtu fotele. Podłokietnik mimo, że nie regulowany to bardzo dobrze ustawiony. Kierownica w wersji po liftingowej bardzo dobrze leży w dłoniach. Przyciski rozłożone intuicyjnie.
~Tomek Wro
Crossover Facelifting 1.3 DIG-T 140KM 103kW
Nie brakuje uchwytów, 2 porty ładowania USB w drugim rzędzie, schowki w drzwiach wystarczające. Osobiście mi brakuje osłon progów przydały by się przy załadunku rowerów na dach. Brak rękawa na narty w tylnym rzędzie. Bagażnik do wielkich nie należy.
~Filip
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Mam dość bieda edycję więc wszystko mam pod ręką. Nie zależało mi na nawigacji i jakiś ekranach bo sam jestem analogowy. Za największy minus uznaję brak możliwości wyłączenia na stałe systemu start - stop.
~k6ainolop
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Tutaj dam 5* ponieważ pomimo prostego wyglądu projektanci ukierunkowali się w kierunku ergonomii. Wszystko pod ręką i na swoim miejscu jak np. przycisk grzania przedniej szyby nad przyciskiem od tylnej.
~kaszonko
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Prawie ok. Nie podoba mi sie umieszczenie tempomatu i głośności radia w kierownicy - zamieniłbym je. I uwazam ze w starym modelu byly umieszczone w lepszym miejscu. No i trochę schowków za mało.
~wujekgoodadvice
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Trochę po japońsku trochę po francusku, wszystko pod ręką, do wszystkiego prawie przyciski fizyczne, więc ok. Jedynie to osobiście wolę ekran nawigacji powyżej nawiewów niż niżej.
~Andrzej
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Niby wszystko jest mniej więcej ok. Ale ten wyłącznik auto stopu czy lane assist - pochowane w jakichś zakamarkach. Małe guziki przy ekranie no i sam ekran też taki nieduży.
Nissan Qashqai II Crossover Facelifting