Lista ocen Nissan Qashqai II Crossover Facelifting (30) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kaszonko
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
U mnie naped 4x2. Szkoda ze nie 4x4 bo dzikus czesto zrywa przyczepnosc. Niby twardy i fajny, ale bardzo wali na poprzecznych nierownosciach, zwlaszcza jak sa jeden po drugim. Jak jade przez las na dzialke to wali po dziurach strasznie (nie jak w osobowym, ale i tak mocno lupie). Podobne zawieszenie jak w zwyklej osobówce na oponach niskoprofilowych, a od SUVa oczekiwalem czegos lepszego .
~wujekgoodadvice
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Podniesione auto ma swoje plusy i dlatego je wybrałem, wysokie krawężniki, większe dziury czy zjazd z asfaltu - nie ma problemów. Nie przechyla się w zakrętach nawet przy szybszej jeździe. Zawieszenie nie jest bezgłośne, na większych wybojach słychać jego prace, choć duże znaczenie ma rozmiar kół na 18 i 19 jest tylko ok ale na 16" jest już przyjemnie komfortowo.
~k6ainolop
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Samochód prowadzi się pewnie na zakrętach. Jedna gwiazdka mniej ponieważ jestem zwolennikiem hydraulicznego wspomagania kierownicy. Nie lubię gdy układ jezdny nie przenosi drgań, dołków i innych nierówności na kierownicę. Niestety w dzisiejszych czasach wszystko to co sprawiało przyjemność zostało wyeliminowane (drgania ;) )
~Traper
Crossover Facelifting 1.6 DiG-T 163KM 120kW
Pomimo gabarytów, bardzo dobrze prowadzi się w zakrętach jak i z prędkościami autostradowymi, pod warunkiem że w drugim przypadku, wspomaganie kierownicy ustawione w trybie SPORT. Podczas pokonywania krótkich wybojów, podwozie "dudni".
~Olo
Crossover Facelifting 1.6 DiG-T 163KM 120kW
Sztywno nie buja jak u większości konkurencji. Bezpiecznie nawet w ostrych szybkich zakrętach, dobrze trzyma nie traci przyczepności. Na trasie i w mieście bez konkurencji. W lekkim terenie na szutrach może ciut nazbyt sztywno.
~justka
Crossover Facelifting 1.5 dCi 110KM 81kW
Też w porządku. W trasie spisuje się bardzo fajnie. Jest bezpiecznie, i nie mam takiego wrażenia jak np. w ASX , że zaraz wypadnę z tego auta, że jadę plastikową zabawką. W tym samochodzie czułam się dobrze i bezpiecznie.
~Filip
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Po przesiadce z wybitego na wszystkie sposoby zwieszenia z QQ I z przebiegiem 180kkm oceniam bardzo dobrze, ale wydaje mi się, że nawet nową Dacię Sandero tak bym ocenił.
~Andrzej
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Zasadniczo w porządku, ale przez to że pkt. ciężkości jest wysoko nie czułem się pewnie, Dotychczas jeździłem osobowymi. I wolę osobowe.
~tobas
Crossover Facelifting 1.6 DiG-T 163KM 120kW
Jak na SUV bomba. Na zakrętach nie przeciąża się, Zawieszenie jest dość twarde więc trzeba się przyzwyczaić. Koła 19'' też nie pomagają :)
~owrank
Crossover Facelifting 1.6 DiG-T 163KM 120kW
Jak to mały SUV (Crossover ?) podwyższony prześwit bardzo pomaga na miejskich krawężnikach czy dziurach na ulicy
Nissan Qashqai II Crossover Facelifting