Lista ocen Nissan Qashqai II Crossover Facelifting (30) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek
Crossover Facelifting 1.6 DiG-T 163KM 120kW
Tu też mam uwagę. Ustawienie klimy jest problematyczne. Nie wiem czemu ale ustawiając na Lo mocno chłodzi .. przekręcę (o jeden poziom) na 16-16,5 stopni i już leci ciepło ... przeszkadza mi ten brak przeskoku coś jest źle wyregulowane. Do tego nie wiem kto to programował, ale mocno irytujące jest to, że przekręcając gałkę klimy na Lo ... siła dmuchania automatycznie wzrasta do max !!... czy za każdym razem muszę poczuć chlust zimnego...
~k6ainolop
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Tutaj również bardzo dobrze. Przed zakupem, patrząc na inne komentarze w sprawie wentylacji i ogrzewania byłem bardzo zaniepokojony. Możliwe że problem występuje w wersjach przedliftowych albo w gorszych wyposażeniach. Wskazać należy, że w gorzej wyposażonych wersjach nie ma nawiewu na tylną kanapę pod fotelami.
~kaszonko
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Grzeje b.dobrze , ale nie wiadomo jak ten kliamatronic ostawić by nie było za gorąco. Ustawie na 20st i zima jest jak w piekle , ustawie na 19 tez gorąco i dopiero na 18 stopniach w opcji AUTO jest normalnie. Cos tu chyba wiec nie gra. A wiem ze u znajomych jest dokładnie ten sam problem.
~wujekgoodadvice
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Wszystko działa dobrze w zimie szybko grzeje, przez elektryczną grzałkę, klima wydajna, niestety już na nowym czynniku. Minus to brak nawiewów na tył i to nie tylko w podłokietniku na środku ale nawet na stopy pasażerów spod foteli, tylko wersja na Rosję ma to wszystko
~Marcin
Crossover Facelifting 1.5 dCi 110KM 81kW
Klimatyzacja działa w sposób niezrozumiały dla mnie i porównując do Renault Megane III, którego mam od nowości już 8 lat - QQ wypada tragicznie. Klima działa bardzo wolno, być może dla wielu osób będzie to plus, ale nie można stworzyć w aucie mroźnego klimatu.
~lpaj
Crossover Facelifting 1.7 dCi 150KM 110kW
Nie wiem jak będzie z ogrzewaniem ale klimatyzacja przy tych upałach, które mamy zdała egzamin celująco. Szybko schładza, nawiew działa cicho tak, że wszystko ok. Jedyny warunek to trzeba zasłonić dach panoramiczny bo wtedy bardzo mocno się nagrzewa.
~owrank
Crossover Facelifting 1.6 DiG-T 163KM 120kW
Bardzo szybko nagrzewa całe auto, robi się za gorąco przy intensywnym nawiewie na szyby ale wtedy alternatywnie można podgrzać przednią szybę elektrycznie
~Kamil
Crossover Facelifting 1.6 DiG-T 163KM 120kW
brak nawiewów na tył- w tej wielkości aucie to jakas kpina. tryb auto klimy - nie rozkminiłem na jakiej zasadzie działa, głośny nadmuch/wentylator
~Atlas52e
Crossover Facelifting 1.3DIG-T 140KM 103kW
Super sprawa dwustrefowa klima polecam. Grzeje chłodzi jest ok. Moze mały minus w moim modelu (Acenta) brak podgrzewania przedniej szyby
~Andrzej
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Działa sprawnie. Ale nie lubiłem tego, że przy nastawie na 17 stopni (zima na zewnątrz) dmucha gorącym jak z pieca. Trochę subtelniej się nie dało?
Nissan Qashqai II Crossover Facelifting