Ocena kierowcy - Nissan Qashqai II Crossover Facelifting

Janusz, 6 lat temu
Silnik 1.6 DiG-T 163KM 120kW
Rok produkcji 2017
Nissan Qashqai II Crossover Facelifting 1.6 DiG-T 163KM 120kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Moim zdaniem jest dynamiczny, niskie spalanie.
Zawieszenie : Twarde zawieszenie i koła 19” niezbyt dobrze radzą sobie na naszych nędznych drogach, a w mojej wersji wyposażenia nie było możliwości zamówienia z mniejszymi.
Inne : Głośna klimatyzacja, tj. nawiew.
Jest wiele ciekawych rozwiązań, natomiast za auto powyżej 100 tys spodziewałem się nieco więcej.
Silnik jest dynamiczny i oszczędny, jest to niewątpliwie zaleta tego auta. Spalanie poniżej 7l przy normalnej jeździe uważam za dobry wynik
Niby jest wszystko ok, lecz można wyczuć mały luz i „ przeciąganie” dźwigni zmiany biegów przy redukcji. Biegi wchodzą bez zastrzeżeń.
Precyzyjny.
Daje max gwiazdek ponieważ mi się podoba, nie wiem co mam napisać w tym temacie.
Jest wystarczająca natomiast kamery, których w mojej wersji jest kilka spełniają swoją rolę bardzo dobrze .
Przyciski do kontroli szyb są umiejscowione bardziej pod łokciem niż dłonią.
Wentylacja bardzo głośna nawet na drugim biegu. Ogrzewanie i dystrybucja ciepłego powietrza była o wiele lepsza w moim poprzednim IX35
Z przodu wystarczająca, natomiast z tyłu to raczej miejsca wystarczy dla dwóch pasażerów.
Wyciszenie przedziału silnika b. dobre, natomiast wyciszenie nadkoli, podwozia i drzwi mogło by być lepsze. Przy prędkości 120 już słychać wyraźny szum przy lusterku, każdy kamyk obijający się o podwozie słychać bardzo głośno.
Nie wiem jak będzie z przeglądami, jak na razie jest ok, małe spalanie. Trasa 200 km z przejazdem 150 na autostradzie i 50 na drogach wojewódzkich z prędkościami średnimi 130/ 90 km/h z jazdą na tempomacie, spalanie 6,5 l. W mieście trochę więcej, 7,8 - 8 l ale to chyba normalne, system start -stop robi swoje.
Nie znalazłem na rynku auta we wrześniu 2017 roku z silnikiem 160 konnym w maksymalnej wersji wyposażenia ( tj. skóry, pamięć foteli, dach panoramiczny, system bosse, full ledy, kamery 360, i wszystkie inne gadżety typu parkowanie, i te safety bzdety :)) za kwotę 110000 pln
Do chwili obecnej nie stwierdzono
Do chwili obecnej nie stwierdzono.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DiG-T 163KM 120kW [l/100km]

6,7