Lista ocen Nissan Qashqai II Crossover (59) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Crossover 1.6 dCi 130KM 96kW
Jest to ten rodzaj pojazdu, gdzie dwustrefowa automatyczna klimatyzacja nie działa jak powinna, zresztą jak w całej grupie Renault - nie mają chyba pojęcia jak powinna wyglądać regulacja klimy. Albo wieje, albo za bardzo chłodzi, albo za słabo (w zależności przy przyświeci słońce, czy temp. powietrza z zewnątrz jest niższa). Już łatwiej zapanować nad temperaturą regulując ją ręcznie. Projektancji chyba nie wiedzą co znaczy termin automatyczny...
~Bukosz
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Tutaj rużnica pomiędzy dwoma modelami jest dość duża i nie wiem z czego ona wynika. W Qashqai II przy 10C na dworze w kabinie ciepło jest przy ustawieniu 18C a w Qashqai I dopiero przy 23C. W lecie natomiast odwrotnie II model trzeba podkręić nie co niżej niż I. W tym przypadku daję DOBRZE ponieważ w poprzednich moich samochodach znaczenie lepiej regulowało się temperaturę odczówalną.
~Rafał
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
niby jest klimatyzacja dwustrefowa ale jak przychodzi co do czego to ja robię sobie 18 a pasażer musi zrobić 28 żeby poczuć różnicę. Byłem z tym w serwisie pod Legnicą ale powiedziano mi że tak ma być. Guzik prawda w Peugeocie wyczuwalna była różnica pomiędzy 18 a 21 a tu jest albo za zimno albo za ciepło.
~mlody
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
W miarę szybko się nagrzewa i chłodzi ale nie raz działa nielogicznie. Klimatronik mam wrażenie działa nielogicznie: przykład - na zewnątrz jest -5*C, na klimatroniku mamy ustawione 18*C. Zdarza się, że grzeje tak ciepłym powietrzem, że ma się wrażenie, że w aucie już dawno jest 22*C a ten ciągle grzeje.
~Marek
Crossover 1.6 dCi 130KM 96kW
klimatyzacja niby klimatronic dwustrefowy działa jak chce, niezależnie od ustawionej temperatury ciągła potrzeba ustawianiia ręcznego, brak nawiewu dla tylnego pasażara-porażka, wykorzystanie klimatyzacji do odparowania zimą szyb praktycznie niemożliwe bo przy LOW grzeje???!!!!
~ssoryu
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Wentylacja co prawda działa dobrze (zimą grzeje, latem chłodzi), ale jej nastawy są dość dziwne i przy automatycznej trzeba drogą prób i błędów dojść to odpowiedniej konfiguracji temperatury. Brak nawiewów na tylną kanapę.
~Maks
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Daje radę, choć mogło by być lepiej. Brakuje nawiewów na tylną kanapę! Szkoda, że do wersji N-TEC, którą mam nie można było dokupić pakietu zimowego, czyli ogrzewanej przedniej szyby i foteli (od 2016 r. w N-Connecta - już można!)
~racjonalny
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Klimatyzowany schowek byłby miłym dodatkiem. Wentylacja na najwyższych obrotach robi sporo hałasu - podczas chłodzenia rozgrzanego auta. W normalnym trybie na postoju, a tym bardziej podczas jazdy jest cichutko.
~RaF
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Znowu, niby ok, ale ... automatyczna klimatyzacja żyje własnym życiem, nigdy tyle się nie nakręciłem gałkami ustawień temperatury. W zimie nie parują szyby, klima szybko chłodzi na ustawieniu LO.
~Bobski
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Wentylacja nie radzi sobie z parowaniem szyb przy jeździe w deszczu przy 3-4 osobach na pokładzie. Tryb auto klimatyzacji słabo reaguje na zmiany warunków pogodowych.
Nissan Qashqai II Crossover