Lista ocen Nissan Qashqai II Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW 2014-2017 (37) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcus
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Działa normalnie, co można więcej powiedzieć. Nic nie haczy, nie zgrzyta. Jedno na co trzeba uważać, to wsteczny bieg. Zdarzyło mi się parę razy, że po jego wrzuceniu i potem szybkiej zmianie na jedynkę, wsteczny wskakiwał ponownie i dobrze, że nic za mną nie stało. Trzeba dać skrzyni trochę czasu i wszystko będzie dobrze.
~Bukosz
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Nie ma się do czego przyczepić, jestem super zadowolony, dzięki 6-temu biegowi skrzynia daje oddech silnikowi na autostradzie. Nie jest to jednak super sprinter, bardziej miejski samochód lub na nie dalekie trasy. Dobrze radzi sobie z prędkościami do 140km/h, później jest już paliwożerny i głośny.
~Grzesio
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Pierwszy raz mam skrzynię 6-cio biegową, szóstka jest rewelacyjna - 120 km/h i tylko 2,5 tys obrotów! Po mieście można jeździć nawet na 4- ce. Skrzynia ma tak dobrane przełożenia żeby rzadko przekraczać 2 tys.obrotów, przy których zaczyna się max moment.
~Maciej
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Bardzo długie skoki, mało precyzyjna. skrzynia i cały zespół napędowy są bardzo miękko zawieszone , przy zmianie obciążenia lewarek lata. Sprzęgło ma tez bardzo duży skok - zmiana biegów w mieście jest uciążliwa/mało wygodna.
~Zdzichu
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Skrzynia manual 6 biegów działa ok. Chociaż na 2-gim biegu jest lekka turbo dziura czyli lekki brak mocy ale po podkręceniu gazu qashqai się fajnie zbiera na obroty.
~RaF
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Jedynka i dwója potrafią haczyć. Dodatkowo jak to we francuskim aucie, drążek "lata" podczas przyspieszania (podobno standard w renault ... no i w Nissanie jak widać też)
~Mib
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
chyba mogłyby biegi być nieco dłuższe (no ale nie wiem czy charakterystyka silnika na to by pozwoliła)
~Bb
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Super skrzynia, a dzięki szóstemu przełożeniu spalanie jest naprawę na rewelacyjnym poziomie
~Zenon
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Skrzynia działająca "po francusku" czyli precyzja średnia i głośna praca.
~Greg
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Jak to manual czyli tak szybka jak Twoja ręka, do tej pory nie sprawiała problemów.
Nissan Qashqai II Crossover