Ocena kierowcy - Nissan Qashqai II Crossover

Andrzej Z., 6 lat temu
Silnik 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Rok produkcji 2016
Nissan Qashqai II Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Po zakończeniu 3-letniego leasingu nie mam wątpliwości , że wymienię ja na nowego QQ. Jedynym dylematem będzie silnik. Zastanowię się , poczytam i ponownie przetestuje 1,6 dci.
To był przemyślany zakup bo zakładałem kupno auta poniżej 100 tys zł o podwyższonym zawieszeniu bez napędu 4x4 (ok. 1 km dojazdu do domu drogą gruntową), z przebiegami miasto/trasa 50/50 z firmy o o ugruntowanej marce i z doświadczeniem. Po przetestowaniu kilku crossoverów wybór mógł być jeden - QQ. Biorąc wszystkie powyższe argumenty pod uwagę oceniam auto jako doskonałe.
Silnik , jeżeli chcę jeździć dynamicznie muszę kręcić powyżej 4000. Wcześniej jeździłem wyłącznie dieslami, więc długo musiałem się przestawiać. wolałbym jednak większy moment przynajmniej od 3000. Najchętniej zmieniłbym mapowanie silnika (nie żeby zwiększać moc , ale przesunąć moment).
bez zarzutu. Może jedynie trochę za długie skoki lewarka.
Zarówno przy małych jak i większych prędkościach auto zachowuje się stabilnie i przewidywalnie nawet przy bocznych podmuchach wiatru (miałem auta , które były dużo bardziej podatne na podmuchy). Bardzo dobry kompromis między komfortem i trzymaniem drogi.
Wysoka pozycja za kierownicą + 4 kamery z widokiem 360% , więc lepiej już się nie da
Po usunięciu irytującego systemu start - stop oraz wyłączeniu pierdyliona systemów ostrzegających jest bez zarzutu.
zimą grzeje (szybko) latem chłodzi też szybko. Nie wiem co można zrobić tu lepiej
Świadomie kupowałem auto kompaktowe o wyższym zawieszeniu. Znałem jego wymiary więc spodziewałem się tego co jest, a jest OK. Irytuje mnie jedynie podział bagażnika. Żeby wsadzić tam walizę trzeba ją naprawdę podnieść wysoko , a pies nie daje rady sam wskoczyć. Jednocześnie dolna część bagażnika pod pokrywą w zasadzie pozostaje niewykorzystana bo co można włożyć w przestrzeń o wysokości ok. 10cm.
Do 120 km/h można rozmawiać bez podnoszenia głosu. Powyżej narastający szum powietrza. Silnik w zasadzie niesłyszalny. W tej klasie auta głupotą byłoby oczekiwać czegoś jeszcze więcej.
Pali średnio 8/100. Wyjątkowo w trasie w dziadkowym tempie schodzi do 6,7 (to było najniższe według komputera). Uznaje ten wynik za przyzwoity, chociaż jest zdecydowanie wyższy niż w reklamowym bełkocie. Innych kosztów nie było.
Kupiłem bogato doposażoną wersję n-connecta ze szklanym dachem i podgrzewanymi siedzeniami za 85 tysi. Nie widziałem lepszej oferty za tak fajne autko
nic
nic