Ocena kierowcy - Nissan Qashqai II Crossover

vibo, 9 lat temu
Silnik 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Rok produkcji 2014
Nissan Qashqai II Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW od 2014 - Oceń swoje auto
Mam od kilku dni mojego Nissana. Zastanawiałem się czy 1,2 lub1,6 teraz nie mam żadnych wątpliwości co do wyboru silnika. Różnica jest znacząca , zbiera się bardzo dobrze , w środku bardzo cicho i przyjemnie jedynie pomruk silnika - ale jest to miłe dla ucha. No i spalanie - nie wiedziałem jak będzie , nikt jeszcze go nie oceniał. Powiem lepiej niż dobrze - silnik nie dotarty jak na razie a wyniki: Oszczędna jazda na trasie 5,8 , autostrada /130kmh/ 7,4 , mieszany jak na razie 7,3. Jak na 1,6 i 164KM jest bardzo dobrze :)))) Nie ma się się czego obawiać , auto naprawdę jest bardzo oszczędne a zarazem daje naprawdę bardzo dobre osiągi.
Jak pisałem powyżej o silniku nie będę się powtarzał . Jak ktoś ma wątpliwości czy 1,2 czy 1,6 i dysponuje 8 tys. to nie ma się nad czym zastanawiać. Miałem demo 1,2 - też fajny silnik jak na masę auta ale 1,6 daje dużą frajdę z jazdy , nie potrzeba częstej redukcji biegów . Zbiera się od 1800 tak jak diesel dlatego jest oszczędny. Przy ciężkim bucie od 3000 pokazuje prawdziwy pazur.
Bardzo precyzyjna - super
Trochę twardy ale to suv dlatego trzeba mieć to na uwadze. Za to bardzo dobrze trzyma się drogi, pewne prowadzenie.
Żadnych uwag, ciacho , super fotele i ten szklany dach - bajer wart każdych pieniędzy - polecam.
Bez uwag.
Ogrzewanie bardzo dobrze , klima do sprawdzenia w lecie. Minus - brak nawiewu na tylna kanapę.
Wygodnie , bez zastrzeżeń.
Poprzednicy pisali o szumie z bocznego lusterka kierowcy. Nie ma problemu , może już poprawili wadę - jest ok. Na razie 160km/h na dotarciu , silnik bardzo cichy jedynie szum powietrza ale nie natarczywy jest dobrze.
Trudno powiedzieć , paliwo nie będzie na pewno znaczącym kosztem.
Super wyposażone auto z dobrym silnikiem / wersja N- TEC/ za rozsądne pieniądze.
Za mały przebieg.
Za mały przebieg.