Lista ocen Nissan Qashqai II (98) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamillo40
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
To dopiero jest przyjemność. Dawno nie jechałem tak komfortowo, przyjemnie,stabilnie i cicho. Mam wrażenie jakby to był jakiś poduszkowiec, nie czuć w ogóle nierówności nawierzchni. Testowałem też ostatnio CRV - tragedia,tak mnie zmordował,że miałem wrażenie,że to ja biegam a nie ona jedzie. Kaszkaj jest pod tym względem o niebo lepszy. Jazda Kaszkajem to sama przyjemność i w trasie i na mieście. Jest dobrze wyciszony, przy prędkości 130-150...
~kaszonko
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
U mnie naped 4x2. Szkoda ze nie 4x4 bo dzikus czesto zrywa przyczepnosc. Niby twardy i fajny, ale bardzo wali na poprzecznych nierownosciach, zwlaszcza jak sa jeden po drugim. Jak jade przez las na dzialke to wali po dziurach strasznie (nie jak w osobowym, ale i tak mocno lupie). Podobne zawieszenie jak w zwyklej osobówce na oponach niskoprofilowych, a od SUVa oczekiwalem czegos lepszego .
~wujekgoodadvice
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Podniesione auto ma swoje plusy i dlatego je wybrałem, wysokie krawężniki, większe dziury czy zjazd z asfaltu - nie ma problemów. Nie przechyla się w zakrętach nawet przy szybszej jeździe. Zawieszenie nie jest bezgłośne, na większych wybojach słychać jego prace, choć duże znaczenie ma rozmiar kół na 18 i 19 jest tylko ok ale na 16" jest już przyjemnie komfortowo.
~Krzysztof
Crossover 1.6 dCi 130KM 96kW
Auto zwrotne, w miarę dobrze się prowadzi, ale do pewnej prędkości (do 150 km/h można się poczuć w miarę pewnie i bezpiecznie). Jest niestety czułe na podmuchy wiatru. Zaiweszenie po 100 kkm już nadaje się do lekkiej naprawy, a w Saabie (którego de facto zostawiam do końca żywota) przy 200 000 km nie mam żadnych problemów poza gumami od stabilizatora...
~Paweł
Crossover 1.5 dCi 110KM 81kW
Mam wrażenie że ESP na śniegu kompletnie się nie załącza (poza sygnalizacją lampki o utracie przyczepności) może to jest przeczulenie z poprzedniego auta gdzie wprawienie w poślizg na śniegu graniczyło z cudem, hamowanie kół strony przeciwnej do skrętu było wyczuwalne i korygowane w celu wyprowadzenia auta na prosto - tu tego nie ma :(
~k6ainolop
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Samochód prowadzi się pewnie na zakrętach. Jedna gwiazdka mniej ponieważ jestem zwolennikiem hydraulicznego wspomagania kierownicy. Nie lubię gdy układ jezdny nie przenosi drgań, dołków i innych nierówności na kierownicę. Niestety w dzisiejszych czasach wszystko to co sprawiało przyjemność zostało wyeliminowane (drgania ;) )
~Eryk
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
niezniszczalny krawężnikowóz - od dołu wyglada dość topornie i prosto ale o dziwo prowadzi się rewelacyjnie na trasie. Jechałem w tamtym tygodniu 4 km po szutrach i trawie - mimo 2wd to prawdziwa crossówka - zawieszenie sprawuje się jak ryba w wodzie - nawet lepiej niż na szosie?!
~Traper
Crossover Facelifting 1.6 DiG-T 163KM 120kW
Pomimo gabarytów, bardzo dobrze prowadzi się w zakrętach jak i z prędkościami autostradowymi, pod warunkiem że w drugim przypadku, wspomaganie kierownicy ustawione w trybie SPORT. Podczas pokonywania krótkich wybojów, podwozie "dudni".
~Andrzej Z.
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Zarówno przy małych jak i większych prędkościach auto zachowuje się stabilnie i przewidywalnie nawet przy bocznych podmuchach wiatru (miałem auta , które były dużo bardziej podatne na podmuchy). Bardzo dobry kompromis między komfortem i trzymaniem drogi.
~Rafał
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Odebrałem go w styczniu i już pierwszego dnia jechałem ponad 300 kilometrów. Sypał śnieg, jak to w Polsce nic nie odśnieżone a on szedł jak pług ani razu mną na koleinach nie rzucało wszystkie bajery załączały się więc "tyłek" nie latał.