Ocena kierowcy - Nissan Tiida Sedan

Silnik 1.8 i 125KM 92kW
Rok produkcji 2009
Nissan Tiida Sedan 1.8 i 125KM 92kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
W niektórych komentarzach pojawiąją się opinie, że to nudne auto, które nie ma czym zachwycić. Wydaje mi się, że wszystko zależy od modelu i kolorystyki. Moja Tiida to limuzyna, jest niebieska, a wnętrze ma beżowe. Skórzane dodatki i porządne plastiki sprawiają, że czuję się w niej komfortowo. Duże alufelgi i chromowane dodatki przydają jej uroku. Ludzie oglądają się z zaciekawieniem. Do tego jest dynamiczna i duużo może (200 km.h) :-)
Silnik mocny, elastyczny. Przy prędkości 60-70km/h na piątym biegu naciskam gaz i wyrywam do przodu. Zapomniałam co to redukcja biegu. Jest cichy na niskich obrotach. Niestety powyżej 3500 obrotów słychać go dość dotkliwie.
Mam sześciobiegową skrzynię. Biegi wchodzą jak w masełko. Żadnych zgrzytów. Drążek jest na właściwym miejscu i ma dobrą długość, po prostu jest pod ręką.
Za mało przejechałam by się szerzej wypowiedziec w tym temacie. Póki co jeźdzę głównie po miejskich dziurach i nie narzekam. ABS działa OK, na zakrętach nie rzuca mi autem, mniejsze dziury łykam niezauważalnie.
Duże przeszklenia i niestandardowa jak na limuzynę wysokość oraz duze lusterka sprawiają, że bez wysiłku widzisz wszystko wokół.
Wszystko jest pod ręką. Większośc przycisków mam w kierownicy. Dzięki wbudowanemu systemowi głośnomówiącemu, który łączy się z aparatem przez bluetooth, odbieram tel. jednym ruchem lewego kciuka. Radio wycisza się automatycznie i gadam sobie. Szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie są te mikrofony. Schowków i kieszeni jest dużo. Są pojemne. Podłokietnik jest na swoim miejscu. Kierownica regulowana tylko w pionie. Brakuje mi możliwości wysunięcia jej.
Działa bez zarzutu. Mam klimę automatyczną - radzi sobie z upałami i mrozem.
To jest największy atut tego modelu. 4 osoby po 190 cm wzrostu wygodnie się tu usadowią. Jest duzo miejsca na długie nogi i duże stopy. Kabina jest wysoka, tak że nad głowami jest sporo miejsca. Bagażnik ma 500 litrów.
Gdyby Nissan zechciał jeszcze popracować nad wyciszeniem auto zyskało by więcej fanów. Przy wysokich obrotach silnik jest dobrze słyszalny. Wydaje mi się ze przestrzeń pod kokpitem jest za słabo uszczelniona.
Spalanie w miejskich korkach nie napawa optymizmem 10,5 - 13 Średnio 11. Za to na trasie jest OK. W zależności od stylu jazdy od 5,8 (przy jeździe 90-100) do 9,8 (przy jeździe 160-180km/h).
Skorzystałam z zimowej wyprzedaży. Kupiłam nie jeźdżoną Tiidę w wersji tekna z 2007 roku. I nie było to auto demonstracyjne. Zapłaciłam mniej niż za golasa z drugiej ręki.
Póki co brak usterek. Szerzej wypowiem się za rok lub dwa.
Opiszę za rok lub dwa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 125KM 92kW [l/100km]