Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Pablo85, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1995
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny silnik a przede wszystkim małe spalanie przy dynamicznej jeździe!
Silnik : pomka wodna okropnie wkurza!
Układ hamulcowy : wyciek z bębenków szczęk hamulcowych
Uwielbiam to auto, prowadzę firemkę i służy mi do codziennej pracy. Świetnie się prowadzi, wygodne fotele, przestronne wnętrze 5 -dzwiówki do tego oszczędy silnik jak na 100 KM z dobrym przyśpieszeniem (nie ma najmniejszych problemów z wyprzedzaniem). Dużo części na rynku, przede wszytkim tanich!Przydałaby się jedynie klima albo szyberdach. Idealne auto dla studenta prowadzącego działalność gosp. zmuszonego do częstej jazdy do klientów :)
Powyżej 3500 obrotów jest zdecydowanie za głośno a przecież max to prawie 7000!!! silnik w miarę dynamiczny: Sedan 1.6i 100KM
czasami wsteczny ciężko wskakuje i na dwójce lekko może szarpnąć
Jeździ się naprawdę świetnie tym autkiem! auto dosłownie płynie po drodze, na zakrętach trochę się przechyla. Amortyzatorki super mięciutko pracują,idealny na polskie drogi
dobra, wszystko naprawdę super widać
aby było jeszcze fajniej zakupiłem podłokietnik wraz z uchwytami na napoje. No i wkurzały mieszki skrzyni biegów i ręcznego, które się po prostu łuszczyły - też wymieniłem. Pozatym wszytko ok - pod ręką.Brak trzeciego światła stop - dokupiłem. No i termometru - też dokupiłem :-)
Brak klimy oraz szyby cholernie parują! Owiewki na szczeście pomogły! W zimie bardzo dobrze grzeje. szybko włącza się chłodnica w ciepłe dni zwłaszcza stojąc w korku
Miejsca w brud w moim sedanie. Z tyłu nie wiem czemu nie dali dziady zagłówków ale za to jest podłokietnik.
Niezłe ale mogłoby być jeszcze lepsze. U mnie stuka tylko pęknięty schowek, który na pewno niedługo zrobie. Reszta - cichutko.
Jak na sto koników to jestem naprawdę zadowolony. Dokupiłem magnetyzery (nie wiem po co) ale i tak pali średnio 7,4l na 100 km. Jeśli chodzi o przeglądy i naprawy to normalka części się zużywaja, a koszt jest dużo niższy niż np. w autach japońskich. Opel góruje nad wszystkimi innymi autami w koszcie eksplatacji!
kupiony rok temu za 8 000 zł. Teraz wart niewiele mniej. Trzymaja się autka w cenie i to mi się podoba!
dal mnie super
normalnie zużywające się części. Zabolała trochę wymiana szczęk hamulcowych i będenków wraz z klockami (był wyciek) oraz rozrząd z pompą wodną (przeciekała). Więcej grzechów na szczęście nie pamiętam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

7,4