Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

::aNDERs::, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1995
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Obserwując rynek samochodowy zauważyłem, że Astra na tle konkurencji wyróżni się stosunkowo niskim spadkiem wartości. Warto jednak wysupłać te powiedzmy 8k PLN i kupić ten samochód. Banalnie tanie części zamienne !!!
4 gwiazdki, bo to wersja 8V - nie tak dynamiczny jak można by oczekiwać po 100KM, ale za to świetnie się sprawdza z LPG
W sumie OK, trochę już haczy, zwłaszcza na dwójce, wymiana wybieraków na pewno by pomogła, ale nie jest to na tyle uciążliwe, żeby naprawa była konieczna
Samochód odkupiłem od "niedzielnego kierowcy" - mimo swojego wieku, przebieg 112k jest oryginalny. Jednak poprzedni właściciel nie serwisował zawieszenia i jeżdźę na oryginalnych amorach. Cóż, nic dodać nic ująć - gwałtownie domagają się wymiany.
Żadnych zastrzeżeń.
Trochę trwało, zanim zorientowałem się, jak włączyć oświetlenie kabiny :-). No i legendarny juz brak kontrolki świateł mijania na desce. Ale reszta OK.
Dziwnie rozprowadzone nadmuchy powietrza. Niezależnie od ustawienia pokrętła, wieje wszystkimi kratkami. W moim poprzednim peugeocie funkcjonowało to znacznie lepiej.
Na tylnym siedzeniu wożę fotelik z pociechą i kopie mnie w fotel. Ale to pewnie dla tego, że jest wyrośnięta :-)
Jak na rocznik 95 jest bardzo dobrze, a już zupełnie fajnie to po wymianie oleju na nowy (dobry) - silnika nie słychać wogóle, a przy 4k obrotów zaczyna fajnie pomrókiwać.
Nie oszukujmy się. To auto na trasę, a nie na miasto. Zadziwiająca różnica w spalaniu. Miasto 11,5 LPG i nie chce być mniej, trasa natomiast 7 L gazu i nie chce być więcej - jadąc tak nie szybciej niz 140 km/h. NAPRAWDĘ !!
Jeżeli chodzi o jakość - mój kolega ma astrę z 1,6 ale na monowtrysku (GLIWICE). Przejechał nią 270000 i planuje jeszcze 100000 - optymistyczne, prawda ??
Pęknięta sprężyna przedniego zawieszenia - ale to raczej wina polskich dróg a nie samochodu.
Po 110k wymiana uszczelki pod głowicą - rękę do tego przyłożył gazownik, nie dokręcając obiemek na wężach, co skutkowało powolnym, ale ciągłym wysączaniem się płynu chłodniczego. Co było dalej to wiadomo .... To jak za komuny - kupując rower szedłeś do sklepu z kpl narzędzi, żeby wszystko podokręcać - tak też jest z większością mechaników - trzeba po nich sprawdzać.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

9,7