Lista ocen Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW 1994-2002 (50) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bogdan Bezeg
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Samochód po 16 latach nadal niezawodny pod jednym warunkiem: na bieżąco likwidujemy usterki i wykonujemy potrzebne wymiany i naprawy, dbamy o płyny i kulturę jazdy ( hamowanie, bez zrywów jazda, łagodne przyspieszanie, kontrolowanie prędkośći w stosunku do stosowanej zmiany biegu podczas jazdy, itp. Dobiazgi plastikowe wymieniać, gumy do zawieszenia półki tylnej po 15 tysiącach wymienić,żarówki w postojowych lubią się przepalać ( może taka ich...
~Staszek
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Przy 118tys. połamały się tylne sprężyny! Dokonał tego poprzedni właścil więc właściwie nie wiem co było powodem. Często przepalają się żarówki w leflektorach i oświetlenia deski rozdzielczej. Oczywiście o wymianie elemtów eksploatacyjnych nie będę wspominał.
~Seba
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Bez problemów jeśli regularnie dokonujesz przeglądów. Siłowniki klapy bagażnika do wymiany - z czasem nie chcą trzymać klapy ramiona wycieraczek po pewnym czasie odkręcają się - trzeba zwyczajnie przykręcić (klucz 13 i 3 minuty).
~Kosu77
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Auto w miarę niezawodne, o naprawach sygnalizuje wcześniej. Raz stanął na środku drogi. Silnik wyłaczyłem i już nie zapaliłem. Padł alternator i \"rygler\". Holowanie i 500zł naprawa.
~El_Bobo
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
elementy skręcanie można faktycznie kilka razy odkręcić i potem złożyć, rzeczy na zatrzask można złożyć spowrotem tylko za pomocą kleju
~Natek
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
żarówki podświetlania zestawu wskaźników i konsoli środkowej przepalają się często a ich wymiana jest dość skomplikowana, poza tym raczej wszystko ok
~grzesiek
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
na początku często paliły mi się żarówki oświetlające panel sterowania ogrzewaniem, dwa lata temu wymieniłem na mocniejsze i problem zniknął
~ZbyK
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
50 tys w Polsce : klocki+płyn 240 zł , tuleje w przednim zawieszeniu 180 ,tłumik środkowy 300 + olej syntetyk co 20 tyś - to wszystko
~jackyel@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
można nażekać na silniczek tylnej wycieraczki, amortyzatory tylnej klapy i ewent.swożnie na końcówkach drążkow kierownicy
Dziennik kosztów dla Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
8,6
9,6
~madman
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Tylko raz padł w trasie, bo wyczerpała się bateria w pilocie i nie dało rady otworzyć ;)
Opel Astra F Hatchback