Lista ocen Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW 1994-2002 (45) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bogdan Bezeg
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Przód zawieszenia kontrolować, szybko się zużywa( przeguby, amortyzatory, a z tylu glownie sprężyny. Zawone blachy bo po 15 tysiącach już podlegaja korozji ( to za wcześnie), na ale po 16 latach i samochód nie był cały czas garażowany ale przez okres półowy okresu eksploatacji. Sol robi swoje, głównie w blotnikach tylnych i dolnych partiach drzwi przednich od strony kierowcy ( częściej otwierane), poza tym w miejscu wlewu paliwa korozja...
~::aNDERs::
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Po 110k wymiana uszczelki pod głowicą - rękę do tego przyłożył gazownik, nie dokręcając obiemek na wężach, co skutkowało powolnym, ale ciągłym wysączaniem się płynu chłodniczego. Co było dalej to wiadomo .... To jak za komuny - kupując rower szedłeś do sklepu z kpl narzędzi, żeby wszystko podokręcać - tak też jest z większością mechaników - trzeba po nich sprawdzać.
~grzesiek
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
remont silnika - zepsuła mi się pompa wodna i po zrobieniu dłuższej trasy silnik zaczął brać dużo oleju, po remoncie przejechałem na razie 5000 km i puki co odpukać jest ok. Trzeba oczywiście pamiętać o wymianie rozrządu, klocków hamulcowych, oleju itd.
~Seba
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
alternator, silnik krokowy do wymiany- standardowo w tych modelach. o dziwo blacha, choć słaba to jednak na razie nie zawodzi (może dlatego że mam wersję szwajcarską). Jak do tej pory poważniejszych usterek brak.
~Pablo85
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
normalnie zużywające się części. Zabolała trochę wymiana szczęk hamulcowych i będenków wraz z klockami (był wyciek) oraz rozrząd z pompą wodną (przeciekała). Więcej grzechów na szczęście nie pamiętam.
~Natek
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
poza wymianą części typowo eksploatacyjnych (rozrząd, klocki, olej itd.) nic specjalnego się nie dzieje, przy 120 tys. km wymieniłem wydech, przy 130 tys. km zepsuł się rozrusznik
~Mario31
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Prytkany zawór EGR.Poddałem czyszczeniu.Teraz jest oki.Uszkodzona rurka gumowa łaczaca kolektor z przepostnika i falowanie obrotów było.
~kontek89k@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Poważnych usterek również nie miałem. Lecz powoli szykuje się do wymiany sprzęgła, gdyż zaczyna sprawiać troszkę problemów. Ogólnie bezproblemowo.
~shogerer
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
tu jest klapa zlom zlom i jeszcze raz zlom bardoz zle non stop sie psuje w szczegolnosci ten super ecotec totalny szajs
Dziennik kosztów dla Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
8,6
9,6
~diaqlo@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Bez najmniejszych probelmów (rozwalona miska to wina kamienia) Auto mimo ze 11-letnie to nigdzie nie rdzewieje
Opel Astra F Hatchback