Ocena kierowcy - Opel Astra F Sedan

Silnik 1.4 Si 82KM 60kW
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra F Sedan 1.4 Si 82KM 60kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Jego trwałość. Przy naprawie głowicy auto miało 270000km mechanik stwierdził że silnik wygląda jakby przejechał 20000km. To auto ma u mnie dożywocie za jego niezawodność. Obecnie jest robione blacharsko i lakierniczo na bóstwo, bo mechanicznie już jest. Wydaje na to ok 3000zł i mam nadzieję że ok 10 lat Asterka nie będzie wymagała wizyt u blacharza. To jest autko dla ludzi kochających samochody a nie szpan z nimi związany
Karoseria : korozja
Samochód od zakupu w salonie w rękach jednej rodziny. Największy mankament to korozja , chociaż moja Astra pierwszy raz będzie miała teraz robioną blacharkę tj tylne nadkola i progi bo reszta jest ok
Przy takim przebiegu raz była robiona głowica i wymiana uszczelki pod miską olejową
W innych autach pracuje lepiej ale nie jest to jakaś tragedia
j.w.
jak w akwarium
W zimie długo się nagrzewa a w lecie słabo wydajny nawiew
obecnie produkowane kompakty oferują więcej
Spalanie na autostradzie 140-150km/h - 10l lpg, miasto tyle samo ale przy 90km/h -7,5 l lpg
Takich aut już się nie produkuje. Mój mechanik serwisował takie Astry przy przebiegu 600 - 700 tys. km i jeździły dalej. Podstawa to wymiana olejów filtrów itp na czas oraz zakup markowych części Ja wyznaję zasadę że nie ważne że auto ma 24 lata - ma być w pełni sprawne na częściach nie oszczędzam i badziwia nie kupuje
Co wymianę rozrządu wymieniam profilaktycznie termostat a i tak raz zdarzyło się że nie wytrzymał 60tys. km
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Si 82KM 60kW [l/100km]