Ocena kierowcy - Opel Astra G Coupe

pbl, 13 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Opel Astra G Coupe 1.8 16V 116KM 85kW 2000 - Oceń swoje auto
Myślę, że jest to dobra propozycja dla \"bezdzietnego\" kierowcy. Silnik 1.8 dobrze sobie radzi w miejskiej dżungli, gdzie trzeba się wciskać i wymijać \"niedzielnych\" kierowców:). Jak ktoś chce mocniejszy to jest 2.2, albo 2.0 turbo. Diesel w takim aucie to moim zdaniem nieporozumienie, ale jest dostępny. Ja używam auta na dojazdy do pracy, około 50km dziennie, dlatego założyłem instalacje LPG. Zaletą może też być to, że mało takich aut jeździ po naszych polskich drogach. Jeśli chodzi o to czy bym go kupił raz jeszcze, to moja odpowiedź brzmi: nie, chyba, że jako drugie auto.
Silnik chodzi bardzo dobrze, zarówna na benzynie jak i na LPG. Na dzień dzisiejszy mogę się doczepić jedynie do przepustnicy, którą zaraz idę czyścić. Wyprzedzanie nie stanowi problemu.
Nie ma żadnych problemów ze skrzynią. Przy dużych obrotach i szybkim przełączaniu biegów nie ma problemu z synchronizacją.
Nie jest najgorzej, ale muszę sprawdzić zużycie amortyzatorów.
Nie mam zastrzeżeń. W lusterkach widać co trzeba, jak odwrócę głowę przy cofaniu to też jest dobrze.
Nie narzekam. Do wszystkiego można się przyzwyczaić.
Jest dobrze. Silnik się szybko nagrzewa i ciepłe powietrze leci po kilku minutach jazdy. Podgrzewane lusterka też się przydają. Trochę szkoda że nie ma tylnej wycieraczki, ale podgrzewanie tylnej szyby radzi sobie przyzwoicie. Klimatyzacja w miarę szybko schładza.
Z tyłu jest nawet lepiej niż z przodu. Trzeba pamięta, że to auto na 4 osoby, a nie na 5.
Najbardziej to słychać opony. W przyszłym sezonie kupie takie, które przede wszystkim będą ciche. Silnik jest w miarę dobrze wyciszony, ale bez rewelacji.
Jako, że jest to wersja Bertone, to trzeba pamiętać, że za niektóre części trzeba trochę zapłacić. Np. cena za 1 halogen to 350zł. Czasem się trafi używany za 200zł.
Nic się narazie nie przydarzyło. Jedynie brudna przepustnica. Wymieniam tylko części eksploatacyjne.
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]