Ocena kierowcy - Opel Astra H Cabrio

Daniel C., 7 lat temu
Silnik 1.9 CDTI 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Opel Astra H Cabrio 1.9 CDTI 150KM 110kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : rewelacyjny silnik.
Układ elektryczny
Zawieszenie
Powiem tyle: Ople to jednorazówki. Kupujesz , po 3 latach się pozbywasz. Później one sypią się jak mogą. Żyjemy stereotypami. Alfa się psuje ? haha chyba kiedyś... Mam Opla Astrę H Twintop. Udokumentowany przebieg potwierdzony w ASO. W życiu nie miałem większych jaj z autem jak z tym Oplem. Mam go już trochę i powiem że to bezduszne auto, stworzone dla dziadków albo przedstawicieli handlowych - u mnie ratuje go jedynie to że się otwiera dach. Miałem różne auta ale dopiero w Oplu tak obeznałem się z mechaniką : do wymiany silniczek krokowy, czujnik położenia wału, kolektor dolotowy, zardzewiała klapa z przodu od wewnątrz, rdza pod listwą chromowaną z tyłu i jeszcze parę innych rzeczy o których już zapomniałem, już pomijam problemy z dachem bo to akurat cabrio więc dotyczy to tylko mojej wersji. Już pomijam że w tym aucie nie mam cupholdera i często kubek z kawą ląduje na podłodze, nawet w lanosie mamy do dyspozycji cupholder.Przez 2 miesiące jeździłem bez awarii. Dzisiaj nie chce auto odpalić. Kręci a nie chce odpalić. Czujnik położenia wału korbowego mam już wymieniony więc ciekawe co tym razem. Dobrze że przynajmniej części jakoś mega drogie nie są. Wiem jedno, kolejnym moim autem nie będzie Opel. Wybaczcie jeśli kogoś uraziłem to tylko moje zdanie. A mamy wolność słowa. PS: Tak w ogóle to bawi mnie jedna rzecz, ludzie którzy w życiu kierują się zasadą " niemieckie ****** jest lepsze niż polski cukier" nie wiedzą że najbardziej udanym silnikiem diesla montowanym w tym oplu był prze*****isty fiatowski 1.9 JTD. Co do materiałów w środku to powiem tak:mocne dwa.Design od młotka i słabe materiały wykończeniowe. Zrobiłem nim 30 tysięcy kilometrów i powiem tak: typowy nie wyróżniający się dupowóz dla osób które mają kompleks że jeżdżą fiatem albo francuzem bo astra h jebie się masakrycznie. 1. Nie, nie naczytałem sie w internecie 2. Posiadam Astrę Twintop udokumentowany przebieg od 1,5 roku 3. Dbam o auto jak mogę. Wszystko wymieniam na czas. Używam dla tego dupka najlepszych olejów i kosmetyków: Olej Millers Oil z nano cząsteczkami syntetyk , tak samo do skrzyni biegów, kupuję do niego woski z carnaby bo 3 stówki. Konserwuje skórę w środku, naprawdę chciałem z nim stworzyć stałą więź bo to mój pierwszy w życiu cabriolet a na dodatek w wersji twintop naprawdę może się podobać. Auto stale doglądane przez mechanika. Ale niektóre usterki są tak nagłe i z **** że nawet on tego nie potrafi przewidzieć.
Naprawdę kawał dobrego silnika, chyba jedyna rzecz która się w nim nie zepsuła. Bardzo elastyczna jednostka dająca radość z jazdy.
nie ma rewelacji ocena przeciętny jest tutaj
Trzyma się drogi dość słabo, naprawdę daleko mu do oceny "dobry" jak chcemy poszaleć trzeba na zakrętach uważać bo potrafi ostro zarzucić
Bardzo podobają mi się duże lusterka boczne to naprawdę coś, co wpływa na bezpeczeństwo
Jak na wersję cabrio to rewelacyjnie duży bagażnik.
Nawiewy to chyba ktoś kto pracuje w oplu na stażu projektował. Powietrze ciężko wyregulować żeby leciało tam gdzie chcemy gdyż kratki wentylacyjne mają małe pole manewru. Do tego dochodzi psujący się kompresor klimy.
jak na cabrio to rewelacja, wygodnie i dość dużo miejsca
Przy wyższych prędkościach nie usłyszymy pasażera
Tanie części.
Co tydzień coś nowego, dwa powroty na lawecie. W zamian tanie części.
Bardzo częste
Auto gasło w czasie jazdy, nie dawało się go odpalić, z samochodu zaczął wyciekać olej, skorodowana klapa i maska,

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI 150KM 110kW [l/100km]

8,2