Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d

wwolarczyk@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2010
Opel Astra J Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wybrałem karoserię,ale także na równi wybrałbym zawieszenie.
Na razie oceniam ten samochód Astra IV pozytywnie.
Wysoka kultura pracy silnika - b.dobrze \"zbiera\" się na poszczególnych biegach /6 biegów/
Jak na razie trochę \"sztywna\" ale to chyba wynika z tego że jest nowa.
Bardzo dobry.
Ograniczona przez tzw. słupki.
Dobra - jak na tą klasę samochodu.
Świetna wentylacja - mam automat i 2-strefową.
W dalszm ciągu zbyt mało miejsca na tylnej kanapie i oparcia zbyt twarde i zbyt pionowe. Na przednich siedziskach /boczne poduszeczki/ pojawiły się zagięcia-załamania. Trchę za szybko jak po przebiegu 1 tyś.km - bębę oczyiście reklamował tym bardziej że są to sidzenia za dopłatą tzw.opcjonalne.
Dobre jak na tą klsę samochodu.
Zbyt duże zużycie paliwa - /benzyna/ 1.4 turbo 140 KM.zarówno w mieście i w trasie.Może dlatego że nowy.
Mam poważne zastrzeżenia co do fabrycznego wyposażenia samochodu.A mianowicie:samochód mój ASTRA IV z takim prestiżem i tak bardzo rozreklamowany wyposażono w opony marki HANKOOK!!! Panowie z GM POLAND i OPEL w Gliwicach chyba coś wam nie wypaliło! Tego typu opny nich będą montowane w samochodach koreańskich,tym bardziej że podobno zawieszono produkcję tego typu opon /inf.z internetu/ - skandal.O tym fakcie będę mówił i pisał wszędzie - prasa samochodowa,programy TV także dlatego, że właściwie w tej sprawie nie chciano ze mną rozmawiać.A więc uwaga nabywcy - zwracajcie uwagę na opony, które są montowane w waszych nabywanych samochodach. Z poważaniem.
Pokrywa silnika powinna mieć siłowniki a nie podpórkę - Astra III takie posiadała - miłem !!!
Na razie bez usterek - na szczęście.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW [l/100km]

7,1