Ocena kierowcy - Opel Astra J Sedan

Marek, 6 lat temu
Silnik 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2017
Opel Astra J Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW 2012-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Jakośc wykonania i serwis. Nie spodziewałem się że w dzisiejszych czasach można tak zniechęcić klienta do zakupu samochodu.
Inne : Cała masa drobnych usterek. W zasadzie chyba najlepiej kupować auto bez dodatków. Wyraźnie OPEL nie radzi sobie z montowaniem dodatkowego wyposażenia w samochodach. Nie potrafia zrobić czegoś więcej niż cztery koła i silnik.
Samochód całkiem przyjemny, wadą jest wręcz tragiczna jakośc wykonania. Praktycznie całe dodatkowe wyposażenia jak nawigacja, ksenony, automatyczne wycieraczi sprawia problemy. Na dodatek serwiś (OPEL Środula) używa do naprawy niekonwencjonalnych materiałów jak taśma klejąca. Myślę ze gdyby to auto w takim wyposażeniem i silnikiem zrobiła by np. Skoda było by duzo lepiej.
Silnik pracuje naprawdę fajnie, moc jest wystarczająca do wagi samochodu. Jedyny mankament to trurbina pracujasa dużo głośniej niż np. w KIA Ceed
Jest ok, może to nie wzór ale to tez nie auto premium
Auto jezdzi całkiem przyzwoicie, chociaż do moich poprzednich samochodów (Ford Focus 2011r i Octavia 2013r) sprawuje się najgorzej. Brakuje mu takiej pewności trzymania sie na drodze
Tutaj bardzo fajna rzecza sa wycieraczki przednie obejmujace swoim zasięgiem więcej szyby niż w innych samochodach, na minus trzeba podać te dziwne malutkie trujkatne okienka przy przednich drzwiach które chyba poza wygladem nie spełniaja żadnej funkcji.
Auto w środku sprawia wrażenie mocno dopasowanego. Jeżeli ktos nie lubi czuć sie "ściśnięty" przez samochós polecam np. Octavię. Mnie to pasuje
Tu nie mam zastrzeżeń (auto z dwustrefową klimatyzacją)
W poruwnaniu do konkurencji słabo wypada miejsce z tyłu. Tak naprawdę trzy osoby to już tylko z anoreksją się zmieszczą
średnia w swojej klasie, nie ma się co czepiać ale jak się człowiek przejedzie nowym Meganem to juz mu sie wydaje że jest głosnow w Astrze, do czasu aż przejedzie się czyms innym :)
Trudno tu oceniać, auto pali dośc dużo gazu, jako ze jest na gwarancji naprawy na dziś nic nie kosztują. Jednak po gwarancji może być kiepsko. W ciągu pierwszego miesiąca auto było 7 razy na serwisie. Oczywiście wszystkie naprawy były uzasadnione zdaniem serwisu i nic nie policzyli za np. taśmę klejaca którą używali do naprawy.
Jakość wykonania jest tragiczna. Myśle że właśnie to spowodowało że Opel jest na granicy bankructwa. Jacyś iżynierowie i projektanci wymyslają w miarę fajne auto a fabryka poprostu to s... zepsuła, do tego serwis w którym mam wrażenie naprawy są robione na chybił trafił w dodatku na 100% przez ludzi którzy maja raczej niewiele wspólnego z samochodami.
Auto przez pierwsze dwa miesiące było 11 razy na serwisie. Awari uległay np. regulacje świateł (system AFL z ksenonami), belka skrętna, wyświetlacz nawigacji.
Uszkodzona belka skrętna (od nowości).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW [l/100km]

7,7