Ocena kierowcy - Opel Astra J Sedan

pawel, 6 lat temu
Silnik 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2015
Opel Astra J Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW 2012-2019 - Oceń swoje auto
Samochód kupiony w salonie jako fabrycznie nowy w kwietniu 2017. Niestety serwis pozwala wpisac 2015 dlatego tak wpisałem w nagłówku. Niestety z wadą fabryczną LPG, która dotyka wielu użytkowników, tzn brak automatycznego przełączania na lpg gdy na dworze zimno, pomimo że temp. Silnika 90st. Ja na szczęście trafiłem na dobry serwis gdzie usterķę usunięto. Okazał się wadliwy sterownik LPG. Wadą jest to, że z tego co na orum piszą LPG poza ASO ciężko naprawić. Czasem warto rdziej po prostu wymienić instalkę. Spalanie ok 7,5-8l lpg.
Poza opisaną w części ogólnej usterką lpg wszystko działa ok. Trochę tylko drażni długi czas rozgrzewania do przełączania na lpg, gdy zimno na dworze. Przy ok 0st to ok 3-4km, przy ej -10 to ok 10km. Ja przesiadłem się z diesla więc na początku auto dla mnie nie jechało. Teraz się przyzwyczaiłem i nauczyłem wykorzystywać wyższe obroty. Niestety do wyprzedzania trzeba zredukować, chyba że horyzont wolny
Co tu pisać o skrzyni, dla mnie precyzyjna, nic nie zgrzyta
W porządku. Przez masę auta czuć zakręty. Ale stabilnie się prowadzi, nawet przy wysokich v na autostradzie nie czuc mocno wiatru- tu chyba masa pomaga.
Ok, aczkolwiek podobno warto założyc chlapacze. Ja nie zakladalem.
przy manewrowaniu slaba. Szczególnie tyl i przednie slupki tez ograniczaja. Oczywiscie czujniki z tylu przydatne.
Po przyzwyczajeniu się jest wszystko pod ręką.
Ok. mogłoby trochę szybciej wiać ciepłe ale nie jest źle.
Z tylu mogloby być więcej miejsca na długość. Regulacja foteli przód w bardzo dużym zakresie. Masakra bagażnik: niby duży ale mały wlot i nie zaladuje sie do pełna, bo ramiona od pokrywy potrzebują duuużo miejsca.
Z tyłu glosniej niż z przodu ale i tak okay.
Na razie na gwarancji wiec nie czuję usterek, których poza wspomnianym lpg na szczęście nie ma. Ceny serwisu umiarkowane: za przegląd po 15tkm (filtr lpg i olej) wyszlo 370. Roczny podobno ma byc ok 650.
Myślę, że za tą cenę naprawdę świetne autko. Gdybym kupował ponownie, wybrałbym chyba to samo.
Na razie tylko ten LPG na początku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW [l/100km]

8,1