Ocena kierowcy - Opel Astra J Sedan

Opel Astra J Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW 2012-2019 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo ładny samochód
Silnik : Całkiem dynamiczny jak na tę wagę
Inne : Świetne wyposażenie
Jestem bardzo mile zaskoczony samochodem. Z początku szukałem innego samochodu - bardziej w typie seata leona lub skody octavii ale w końcu zdrowy rozsądek wygrał i wybór padł na Opla Astrę. Auto w konfiguracji lpg + 1.4t sprawdza się rewelacyjnie. Dobra propozycja dla kogoś kto szuka dobrego samochodu do poruszania się po mieście i czasem na trasę, a do tego wpadającego w oko :) Wcześniej miałem saaba 9-3 i 150 konnym dieslem na dużych felgach i o sporo większej masie przy którym jazda w trasie opem wypada raczej miernie ale nadal całkiem nieźle. Osiągnięcie 200 km/h nie jest problemem :D
po 1.4 turbo spodziewałem się trochę większej dynamiki. Może się czepiam ale koniec końców jestem zadowolony
Dobra skrzynia, precyzyjna 6 przełożeń przydaje się w trasie.
Trochę zbyt miękkie zawieszenie które lubi pobujać. Może to efekt przesiadki z utwardzonego sportowego zawiasu.
Nie wiem co tutaj komentować, chyba jedynie wygląd. Jak dla mnie jest to najładniejszy samochód w tej cenie (62900 zł)
Słupki nie zbyt szerokie, dodatkowo mini okienka z przodu powodują że widoczność jest całkiem dobrz
Wszystko na swoim miejscu choć jednak można by ograniczyć nieco ilość przycisków :)
Szybko się zagrzewa, szybko chłodzi. Dodatkowo podgrzewane fotele i kierownica robią naprawdę dobrą robotę.
Auto stosunkowo duże, sporo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Z racji swoich obłych kształtów otwór bagażnika jest minimalnie za mały. Podróż nawet z 5 osobami na pokładzie odbywa się całkiem komfortowo.
Bywa trochę głośno ale bez przesady
Gdy jadę ja spalanie nie spada poniżej 10.5 l/100 natomiast pod delikatną stopą mojej żony samochód pali nie więcej niż 9 l/100. W trasie potrafi zejść do 7 l/100 w połączeniu z fabryczną instalacją gazową daję bardzo śmieszne koszty
Pomimo swoich niedociągnięć, tego że nie można tu liczyć na żadne fajerwerki nadal oceniam na wzorowy. Nowa astra z lpg to chyba najlepsza i najbardziej zdroworozsądkowa decyzją jaką mogłem podjąć.
Jedyną usterką była wypięta kostka czujnika wstecznego. Wizyta w ASO 15 minut i było po sprawie.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW [l/100km]