Lista ocen Opel Astra J Sports Tourer Facelifting (31) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zaiko
Sports Tourer Facelifting 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
w moim przypadku ,,sielankową" eksploatację zakłócał bardzo często wypalający się DPF . Przy wyjazdach w dłuższe trasy - żadnych problemów. przy eksploatacji w mieście i na krótkich trasach jest to mocno upierdliwe - skraca żywotność oleju i jest mocno irytujące gdy trzeba czekać aż się wypali. Dodatkowo fakt wypalania ( bardzo duże zadymienie) też nie wygląda ciekawie. DPF to jedyne ustrojstwo które powoduje wpis w tej rubryce, niskie...
~Tomek
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
I tu może być pies pogrzebany. Usterek u mnie nie ma dużo, na pewno nie mam problemów ze skrzynia itp., ale niestety mimo. że drobiazgi je wywołują to są drogie do usunięcia. Np. zdarzyło mi się: pęknięty kolektor wydechowy (niestety zintegrowany z turbosprężarką, ale robią już zamienniki), pokrywa zaworów i kolektor wydechowy (jest firma z woj. świętokrzyskiego, która to skutecznie ) regeneruje i uszczelka między blokiem silnika a pokrywą...
~Jarosław
Sports Tourer Facelifting 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Ciągła walka z DPF bo inaczej przy wypalaniu kłęby dymu za samochodem. Mogli by zamontować kontrolkę że DPF się wypala wtedy można y kombinować żeby go przepalić. Mogła by być też opcja żeby w trasie samemu wyzwolić wypalanie. Poza tym słabo z chłodnicą EGR (nowa 4500 PLN) a w serwisie mówią że to w co 2 Oplu tak jest.
~PanSatyros
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Mamy kilka flotowych takich asterek, ale eksploatowanych bardzo przyzwoicie. Tak naprawdę w każdym padło w okolicach 70tyś turbo, każdy ma przejściowe problemy z LPG (zawory paliwowe dewastują działanie instalacji). Ale żadna nie skończyła nigdy na lawecie!
~Jacek
Sports Tourer Facelifting 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Padły 2 poważne rzeczy i to przy przebiegu do 70 tys. Po pierwszej rolka napinacza paska osprzętu po drugie zawór podciśnieniowy przy turbinie. Każda awaria uniemożliwia jazdę. samochód w Oplu stał w sumie ponad 2 tyg.
~Davidov97
Sports Tourer Facelifting 1.6 CDTI ecoFLEX 110KM 81kW
Brak jakichkolwiek poważniejszych usterek. Wystarczy trochę zadbać, lać wysokiej jakości oleje, paliwo, a Opel odwdzięczy się nam niezadownością .
~sr
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Dwumas i sprzęgło wymienione, bo rozciekł się wysprzęglik. Trochę to zaskakujące, bo przebieg auta był wtedy 48 tys.
~Mamile
Sports Tourer Facelifting 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Patrz wyżej. Faktem jest też, że nie jestem osobą nadmiernie wrażliwą. Może czegoś nie widzę?
~Coolvi
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Może i Asia ma swoje bolączki, ale poważnych usterek nie miewa.
~Adrian
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
To jest ok z poważniejszych rzeczy nie wymieniałem nic ;)
Opel Astra J Sports Tourer Facelifting