Lista ocen Opel Astra J Sports Tourer Facelifting (40) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil
Sports Tourer Facelifting 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Zima swietnym rozwiazaniem jest ogrzewana kierownica. Juz po kilku chwilach skora ja pokrywajaca robi sie ciepla. POdgrzewane fotele tez sa mile w zimny dzien. Dodam ze maja 3 stopniowa regulacje. Klima jest dosc wydajna chociaz brakuje mi dodatkowego nawiewu na tylny rzad siedzen. Klima jest dwustrefowa co mnei nieco wkurza bo musze ustawiac ta sama temperature 2x .I tutaj mozna wrocic to tych wielu pokretel, bo pewnie po przeczytaniu tego...
~Kuba
Sports Tourer Facelifting 1.6 CDTI 136KM 100kW
System reaguje na pokrętła regulacji temperatur natychmiast. Klima skutecznie chłodzi. Odparowywanie szyb bezproblemowe. Brakuje elektrycznego ogrzewania szyby przedniej, poprzednio miałem Forda, który tę zabawkę miał. To jest mega sprawa. Brakuje również nawiewów na tylną kanapę co znacznie psuje komfort jazdy z tyłu szczególnie latem.
~Goodman
Sports Tourer Facelifting 1.6 CDTI ecoFLEX 110KM 81kW
Trzeba się przyzwyczaić do pokrętła regulacji nawiewu, które ma aż 6 poziomów intensywności zamiast zwyczajowych 4. Parę razy złapałem się na tym, że mając włączony poziom 2 byłem zdziwiony, że nie chłodzi.Byłem po prostu przekonany, że mam nawiew ustawiony na 50% dostępnej mocy, a w rzeczywistości miałem tylko ok.30%.
~Łukasz
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Rewelacja, w porównaniu z dieslem to niebo a ziemia. Nawet w silne mrozy wystarczy wyjechać z osiedla, dosłownie 1 km i już wskazówka od temperatury drgnie. W dieslu zdarzało się, że dojechałem do pracy a wskazówka nadal leżała. Auto szybko się nagrzewa a i klima daje rade pomimo ciemnego koloru auta.
~goldenman
Sports Tourer Facelifting 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
W porownaniu do Volvo jest gorzej. Klimatyzacja nie potrafi szybko schłodzic nagrzanego wnetrza. Nie jest wystarczajaco inteligentna. Nie reaguje na otwarta szybe. W wilgotne dni trzeba wlaczyc nawiew na szyby i czesto dodatkowo klimatyzacje. W przeciwnym razie szyby szybko i skutecznie zaparuja.
~Coolvi
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
2-strefowa automatyczna klimatyzacja jest godna polecenia, aczkolwiek miewa problemy z parą na szybach (szczególnie przy dużej wilgotności powietrza na dworze) i brakuje mi takich drobnostek jak regulacja co 0,5 stopnia czy też przycisk od synchronizowania temperatur.
~Tomek
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Ogrzewanie bardzo dobre, podobnie z wentylacją. Jednak Audi A4 B6, miało tu więcej do powiedzenia. Najlepszy z moich dotychczasowych samochodów pod tym względem. Generalnie w temperaturze, w której klima nie włącza się, lepiej wybrać nawiew na szyby, aby usunąć zaparowanie
~Andrzej
Sports Tourer Facelifting 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Wielki ukłon w stronę inżynierów z Opla. Szybko się nagrzewa, klimatronic dwustrefowy, funkcja ogrzewania kierownicy i przednich foteli w 100% spełnia swoje zadanie, natomiast system odparowania szyb działa ze 100% skutecznością. Kilka sekund i wszystkie szyby odparowane.
~Davidov97
Sports Tourer Facelifting 1.6 CDTI ecoFLEX 110KM 81kW
Pierwszorzędna jakość pracy tego systemu. Żadnych problemów. grzeje szybko, chłodzi równie szybko jak i dobrze. Panel klimatyzacji przejrzysty i prosty. Nie miewam z tym żadnych problemów czy też awarii. Jedynie coroczne czyszczenie klimy i po sprawie. Jak najbardziej 5/5.
~zaiko
Sports Tourer Facelifting 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
silnik Diesla nie słynie ze sprawności cieplnej, w zimie trzeba poczekać aż ciepło w kabinie będzie wyczuwalne ( około 20 km jazdy), sprawna klima daje rade bez problemu dość szybko, climatronik dwustrefowy wydaje się działać.
Opel Astra J Sports Tourer Facelifting