Lista ocen Opel Astra J Sports Tourer (50) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vwmaniak
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
Astrę 1,7 125KM ST użytkuje od 2011 roku. Przebieg aktualny ~80kkm. Średnie spalanie liczone z całego baku oscyluje zazwyczaj w granicach 5,8-6,4l. Komputer zaniża spalanie o ok. 0,1 - 0,4 litra zależnie od rodzaju tras, (im więcej dalekich tras tym wynik z komp. bardziej zbliżony do rzeczywistego) być może ma to związek z wypalaniem DPF-a. W moim przypadku z nim na całym dystansie nie było nigdy problemu. Samochód eksploatowany w stosunku...
~Slawek
Sports Tourer 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Powiem szczerze że sie zawiodłem. Spalanie jak na to auto duże tym bardziej ze nie mam ciezkiej nogi i trzymam sie zasad ecodriveingu. średnio w cyklu mieszanym pali 8 L, na trasie zszedłem do 6,8 przy 100-110 km.h-słabo, nie wziąłbym już takiego silnika. O wyprzedzaniu to mozna zapomnieć. Ten silnik jest za słaby na kombi. Jazda nim na autostradzie jest męcząca- przy 120 km/h ma ponad 3,5 tys obrotów i silnik wyje. zrobiłem nim 5 tys km....
~TomekSHL
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Zużycie paliwa porównywalne z Octavią 2.0 TDI w manualu, czyli: 5.0-5,5 przy jeździe emeryckiej 110-115 km/h autostradą (ale ja tak długo nie potrafię), do 8,5 w mieście na włączonej klimie i w korkach. Średnia w moim przypadku -> dużo tras z prędkością przelotową 160 km/h to 7,2-7,5 l/100 km, co uważam za przyzwoity wynik jak na tak ciężki samochód.
~WahChing
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
w ciagu roku po naprawie silnika, ukladu hamulcowego, klapy bagaznika (teleskopy) i wymianach oleju co 10tys km oraz innych dobrynch naprawach wydalem ok. 6500zl. moim zdaniem byly to naprawy obowiazkowe ktore sie wlicza w cene przy zakupie uzywanego samochodu. po wspomnianych naprawach, jedynie place za wymiane oleju.
~Arek
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
W mieście, dużo korków, przy w miarę spokojnej jeździe spalanie około 6,8l/100. Co ciekawe na autostradzie w długiej trasie średnie tez coś około 6,8l/100km ale przy prędkości niemal cały czas 150km/h, gdy z prędkością zejdzie się do 120km/h to spalanie tak około 6,5l/100km. Pomiary rzetelnie wyliczone po przejechaniu 30tyś km
~Andrzej
Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
To nie jest samochód w którym wymieniasz części eksploatacyjne i jeździe. Pojawiają się usterki małe i duże z różną częstotliwością. Koszty usunięcia awarii mogą być znaczne jeśli to coś powazniejszego. A w tym aucie ma co się palić. Spalanie benzyny w okolicy 6-10. Spalanie gazu w okolicy 7+11
~mareo
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Na razie poza płynami, było ok. Przykładowo rozrząd + świece żarowe, bo się przepaliła + wszustkie płyny i filtry koszt 2tyś. zł. Innych jeszcze nie miałem. Turbo nie jest już tak drogie jakby co, cenowo nie fajnie wyglądają dwumas, DPF i wtryski, ale to już mankament większości nowych aut.
~Rav
Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
O ile silnik jest oszczędny a części zamienne relatywnie tanie, to ilość drogich napraw np wymiana koła dwumasowego, naprawa skrzyni biegów czy wymiana kolektora dolotowego sprawia że koszty utrzymania spokojnie dorównują autom z silnikami diesla.
~Piotr
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
Pali 4-5 litrów na setkę (na dotarciu!!!), więc rosnące ceny paliw mi nie straszne. O przeglądach nie jestem w stanie nic napisać (malutki przebieg, autko jeszcze ciepłe:-)), napraw obym uniknął (znając moje pozytywne doświadczenia z firmą, jest to mozliwe)
~Rgston
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
To jest mój pierwszy samochód ktory serwisuje po gwarancji w aso i naprawde nie ma tragedii jak na zwykłe wymiany eksplatacyjne bardzo cenowo rozsądnie. Droższa wymianą był komplet 4 tarcz i klocków za ponad 2.5tys.
Opel Astra J Sports Tourer