Lista ocen Opel Astra J Sports Tourer (53) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Przyjemnie zestopniowana przekładnia. Jeździ się na niskich obrotach: 2000-3500. Chyba że ktoś lubi dynamiczniej jeździć to można kręcić wyżej. Uwaga komputer podpowiada zmianę przełożeń na tak niskich obrotach że dwunasta moze tego nie wytrzymywać. Moment obrotowy dostepny od dołu choć trzeba przyznać że turbina pracuje od około 3300. I wtedy jest wyraźne zwiększenie mocy samochodu. Ale ta skrzynia biegów jest niestety awaryjna i źle...
~Rgston
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Automat wygodny do miasta i na trase. Jak ktoś szuka sportowych wrażeń to tego tu nie znajdzie :( . Mankament gdy jakiś czas jedziemy b.delikatnie to przy prędkości 90-95km\h. skrzynia przezuca z piątki na szustke i robi sie 1200obr i samochód buczy heh widać ze jest to trochę nie dopracowane bo zaniskie obroty na dany bieg no cóż ja się przyzwyczaiłem. Przy 200 tys km wymienilem olej w skrzyni w aso cały uklad chodzi delikatniej szkrzynia nie...
~Radek
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Jak dla mnie wystarczająco precyzyjna i nie psuje się, przy tym silniku na szczęście nie ma słynnej m32. Co ciekawe dosyć długie przełożenia, 5 najlepiej wbić przy min. 90 a 6 przy 120. Mam też astrę GTC 1,4 140 i tam możemy spokojnie jechać 70 na 6. Tylko tam już czuję luz na lewarku i jakby delikatniejsza się wydaje...
~Domeno
Sports Tourer 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Brakuje 6, biegi wchodzą lekko prócz wstecznego. Trzeba wcześniej wrzucić 3. Podobno jest mniej awaryjna niż 6-cio biegowa z mocniejszych silników. Lekkie zapocenie przy odpowietrzniku od 20 tyś. Nic nie robię bo podobno ten typ tak ma. Nie wpływa to na jej pracę.
~Piotr
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
Owszem, auto jest nowe, ale i tak duża poprawa w stosunku do Trójeczki, którą miałem zaszczyt użytkować. Nic nie zgrzyta, nie haczy, zmianę biegu zauważam jedynie dzięki obrotomierzowi, a silnik nie zauważa jej w ogóle, jakby moment był dostępny od zera do \"czerwonego pola\"!
~Rav
Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Skrzynie M32 jest moim zdaniem zamierzenie źle zaprojektowana. Plastikowe koszyczki łożysk skrzyni biegów ulegają zniszczeniu i bez oddania do serwisu raczej się nie obejdzie. W moim przypadku padła przy 70tyś km. razem z kołem dwumasowym.
~Rysiek
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
skrzynia biegów moim zdaniem to jeden z najsłabszych elementów samochodu. W mojej ocenie dość długie przełożenia, brak możliwości płynnej zmiany biegów. Skrzynia jest "za szeroka" nie dając możliwości szybkiej, płynnej zmiany przełożenia.
~TomekSHL
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Nie mam porównania z innymi automatami, dlatego daję wysoką notę za brak potrzeby wachlowania dźwignią. Wygoda i komfort. Jedyny minus to głośniejsza praca niż manual, którego wogóle nie słychać - ale jak rozumiem ten typ tak ma.
~maki80
Sports Tourer 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Kolejne nieporozumienie.Nie dosc ,ze tylko 5 biegowa to i biegi sa krotkie. Pewnie w Corsie-aucie typowo miejskim byla by dobra,ale w kombi jest poprostu zle dobrana.Biegi wchodza"gumowo"
~Paweł Wiatrak
Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
W mieście używa się tylko 1-4 biegu, 5 bieg wybiera się dopiero przy prędkości 100km/h a 6 to już naprawde prędkość autostradowa ponad 130-140km/h wiadomo że jazda w zakresię obrotów 2200-3000obr/min
Opel Astra J Sports Tourer