Lista ocen Opel Astra K Hatchback 5d (73) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Bardzo toporny i nieprzewidywalny automat. Bardzo długi czas redukcji. Notorycznie przy wciśnięci gazu zrzuca 2 biegi, potem chwilę myśli, wrzuca jeden i dopiero samochód przyspiesza. Strach wyprzedzać, szczególnie w warunkach miejskich. Skrzynia ma tendencje do szarpania i to często, byłem w salonie i niestety "ten typ tak ma". Bardzo mało przewidywalna reakcja na gaz. W trybie manualnym (który łatwo wrzucić przypadkowo zahaczając ręką)...
~Paweł
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Klasyczny automat hydrokinetyczny z jego wadami i zaletami - mega płynne ruszanie i zmienianie biegów i w miarę szybka reakcja na gwałtowne przyspieszanie czy redukcje. W miarę bo jednak to jest hydrokinetyk a nie skrzynia dwusprzęgłowa. Natomiast w mojej wersji jest przycisk SPORT który zmienia tryb pracy skrzyni i jest dużo bardziej responsywna (trzyma nieco wyższe obroty) więc do bardziej dynamicznej jazdy bardzo się przydaje.
~Michal.D
Hatchback 5d 1.6 Turbo 200KM 147kW
Z silnikiem turbo benzyna o pojemności 1.6 jako jedyna jest zestrojona inna skrzynia niż z resztą. (do reszty benzyn jest m32) Tutaj mamy m60 która ma bardzo krótkie skoki lewarka, czuć przyjemny klik jak się wrzuca bieg. Zawsze wszystko wchodzi jak sobie tego chcę. Trzeba tylko pamiętać o tym żeby wduszać do końca homoseksualistę od sprzęgła.
~HUBERTTO20
Hatchback 5d 1.4 Twinport 100KM 74kW
Biegi wchodzą idealnie bez żadnych problemów. Czasami w trasie brakuje 6 biegu który mógłby zmniejszyć obroty. Ale idzie się przyzwyczaić. W mieście przy 60 km na godzinę spokojnie można jechać na 4 biegu i wychodzi małe spalanie. Komputer pokazuje nam jaki bieg mamy wrzucić dla kogoś kto mało jeździ jest to pomocne. Ja na to nie patrze.
~Marcin
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Skrzynia działa jak jej się podoba. Raz haczy I chodzi opornie A chwila później ten sam bieg wchodzi bez oporu przyjemnie lekko. Albo taka już jest albo poprzedni kierowca sprzęgło pozajeżdżał. Nie mam porównania do drugiego takiego samego auta. W tym aucie jest to najsłabszy punkt psujący przyjemność z jazdy.
~Filip
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Auto zostało przeze mnie wzięte przy około 35 tyś km, jako auto używane. Jak na auto stosunkowo nowe, skrzynia pozostawia trochę do życzenia. Biegi wchodzą dosyć precyzyjnie, pod warunkiem, że nie zmieniamy ich za szybko. Przy dynamicznym przyspieszaniu, zdarzyło mi się, że 3 bieg zazgrzytał.
~ANTYKIBIC
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Bardzo słaba skrzynia biegów. Mało precyzyjna i haczy. Bardzo krótka jedynka. Z uwagi na bardzo dziwne zestrojenie sprzęgła, sama zmiana biegów do udręka. Zbyt długie drogi lewarka. Skrzynia psuje całą przyjemność z jazdy tym samochodem. Jeżdżąc nim w myślach błagałem o automat...
~Serż
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Sławna M32 - dobrze działa na razie. Miałem toto w Vectrze 07 i sypnęła się przy 200 tys. (5 i 6 - łożyska). Po naprawie spokój. Zestopniowanie OK. Lewarek jak nie Opla - bardzo sensowne skoki. W samochodzie słychać pracę sprzęgła i lewarka skrzyni - trochę to irytujące
~Tomasz
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Skrzynia jest kiepska padają łożyska przy przebiegu nawet 50tys km. W moim manualu padł wysprzęglik przy 80tys km. Biegi wchodzą ładnie ale czasem z 2 na 3 bieg zatnie. I auto skacze z 1 na 2 bieg trzeba bardzo powoli sprzęgło puścić ten typ tak ma.
~Maria
Hatchback 5d 1.0 Turbo 105KM 77kW
Brakuje 6 biegu w trasie, ale i tak skrzynia ładnie pracuje i się nie zacina. Wszystkie biegi wchodzą płynnie. Jedynym minusem jest to że nawet jak się toczysz około 5km/h to zamiast ruszać z 2, najlepiej wrzucić 1 bo może auto zgasnąć
Opel Astra K Hatchback 5d