Ocena kierowcy - Opel Astra K Hatchback 5d

Dacho, 6 lat temu
Silnik 1.4 Turbo 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Opel Astra K Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Opel projektując nową Astrę ustrzegł się wielu błędów VW Golfa, w szczególności awaryjnych silników tsi.
Nie chciałem turbo - benzyniaka. Niestety, Civica IX już nie było w sprzedaży, Mazda nie raczyła odpowiedzieć na moje maile, zatem postanowiłem kupić niemiecki samochód produkowany w Polsce. Nie zawiodłem się. To najlepszy Opel od wielu lat, pod warunkiem, że z silnikiem 1.4 benzynowym turbo 150 KM oraz przynajmniej w wersji Enjoy z pakietem Biznes Plus. Astrę w tej wersji wybrałem świadomie: nie chciałem mieć układu S&S, elektrycznego hamulca oraz całej masy elektronicznych wspomagaczy. To ja prowadzę auto, a nie ono mnie! Zalety i wady - poniżej.
Silnik z aluminium (blok i głowica), bezpośredni wtrysk paliwa, DOHC, zmienne fazy rozrządu, sprężarka o małej bezwładności, intercooler. Świetny silnik - w zasadzie brak "turbodziury", mocny i dynamiczny oraz oszczędny. Wersję 150KM warto wybrać, gdy się jeździ autostradami. Charakterystyka silnika podobna do jednostki wolnossącej - im więcej obrotów, tym lepiej! (max moment obrotowy 2000 - 4000; max moc 5000 - 5600) obr/ min.
Gumowata (to nie japoński klik - klik), ale nie jest źle - kwestia przyzwyczajenia.
Komfortowo, świetne prowadzenie, doskonałe hamulce (jeżdżę na 16"). Niezła średnica zawracania, dobrze dobrane wspomaganie kierownicy.
Nieźle, choć czujniki parkowania są - jak to rzec - powolne (pisząc wprost - działają z opóźnieniem, trzeba uważać).
Małe przyciski klimatyzacji (notabene świetnie działającej). Brak kieszeni z tyłu w przednich fotelach. Czujniki parkowania - piszczą pomimo braku załączenia biegu.
Klimatyzacja wydajna (niestety - wbrew temu co napisali w instrukcji - napełniają nowym "czynnikiem" R-1234yf). Ogrzewanie - nie testowałem.
Z przodu i z tyłu dużo miejsca. Mały bagażnik, choć ustawny (310 l z dojazdówką). Ze względu na bagażnik tylko 3 gwiazdki.
Silnik bardzo cichy, dobra aerodynamika. Nie ma problemu z rozmową z pasażerem przy prędkości autostradowej.
Otrzymałem 10.000 zł rabatu u dealera Opla - Marimex za nieźle wyposażoną wersję z roku 2017: felgi aluminiowe, lakier metalik, pakiet biznes plus, opony zimowe, autoalarm.
Dobre auto za akceptowaną cenę.
Nie dotyczy
Nie dotyczy