Ocena kierowcy - Opel Astra K Hatchback 5d

Opel Astra K Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Inne : wyciszenie
Samochód kupiłem jako połroczny używany. Pierwszy błąd. Był katowany na bank. Wyposażenie Elite, szału nie ma ale nie jest źle. Swietna podgrzewana kierownica i fajnie grzejące fotele. Silnik super na trasy. 150KM na niecałe 1200kg masy samochodu daje rade. Żwawy na trasie, elastyczny. Spalanie bardzo dobre. Po przejechaniu 11tyś (specjalnie nie kasowałem licznika) spalanie 6.9 l/100km. Cykl 60% autostrada 40% miasto. Buty mam średnio ciężkie ;) Juz stuka coś przy wysprzęglaniu - prawdopodobnie dwumasa. Auto dobre, choć gdybym miał zapłacić kwote salonową za tą konfiguracje to chyba bym sie pochlastał.
Świetna elastyka silnika w trasie. Dobre spalanie. Ładnie przyśpiesza
Stuki, mała precyzja, szarpanie. Nie, nie zależy to od stylu jazdy.
Dobre prowadzenie. Nie ma sie do czego czepić, chociaż w łuki w które Mazdą 3 mk1 wchodziłem z dużo większą prekością, w tym sie boje ;) Myszkuje po drodze przy wietrze - mała masa samochodu
Jak narazie bez zarzutu
Słaba widoczność przez szerokie słupki, zwłaszcza po stronie kierowcy uciążliwe
Słabo z obsługa ekranu. Reszta ok
Klima działa i tyle. Odparowywanie szyb mogłoby byc lepsze i szybsze. Obieg zamknięty słaby, działa jakby dopiero po kilku minutach. Wentylator głośny i piszczy.
Przestrzeń wstarczająca. NIkt nie narzekał do tej pory.
Masakra. Nie wiem jak z dodatkowym wyciszeniem, ale standardowe to masakra. Przy bocznym wietrze, za pierwszym razem, myślałem że ciągne za sobą jakąś blache. Świst jak w kontenerzez mosrkim albo puszcze. LIPA!!
Jak narazie moge ocenić tylko na podstawie spalania. Jest ok.
Za taka konfiguracje w salonie nie wart swojej ceny.
Po 18 tyś jakieś dziwne piski przy odpuszczaniu gazu, stuki przy wysprzęglaniu. Zobaczymy jak dalej
Podobnie jak w drobnych, zaraz te drobne mogą byc poważnymi. Narazie nic ważnego, wg serwisu!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo 150KM 110kW [l/100km]

7,1