Ocena kierowcy - Opel Astra K Hatchback 5d

Silnik 1.4 Twinport 100KM 74kW
Rok produkcji 2016
Opel Astra K Hatchback 5d 1.4 Twinport 100KM 74kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Silnik jak dla idealny. Samochód został odchudzony więc daje radę , nie to co w wcześniej wersji J że był za słaby. Wiadomo cudów nie można oczekiwać ale da się nim spokojnie dojechać z pkt A do pkt B żeby kogoś wyprzedzić to trzeba redukować biegi. Ale jak się jeździ spokojnie bez ciśnięcia w podłogę pedału gazu to w mieście odwdzięcza się nam spalaniem mnie przy spokojniej jeździe wychodzi 6 l /100 km.
Biegi wchodzą idealnie bez żadnych problemów. Czasami w trasie brakuje 6 biegu który mógłby zmniejszyć obroty. Ale idzie się przyzwyczaić. W mieście przy 60 km na godzinę spokojnie można jechać na 4 biegu i wychodzi małe spalanie. Komputer pokazuje nam jaki bieg mamy wrzucić dla kogoś kto mało jeździ jest to pomocne. Ja na to nie patrze.
Wszystko chodzi idealnie bez zarzutów. Prowadzenie samochodu bardzo fajne. Kierownica chodzi idealnie bez żadnych oporów.
Z przodu i zboku dobrze z tyłu trochę gorzej bo słupki tylne są duże ale idzie się przyzwyczaić i pomagają w tym czujniki parkowania a jak ktoś ma większe problemy to może dokupić kamerę cofania dla mnie to jest zbędne. Daje radę.m
Wszystko idealnie rozplanowane. Nic nie trzeba szukać .Wszystko robi się intuicyjnie. Jedynie można by się przyczepić do otwierania szyb bo trzeba rękę odchylać bo są w dziwnym miejscu ale po czasie już się pamięta i jest git. Podłokietnik bardzo wygodny.
Ogrzewania jeszcze nie wypróbowywałem bo mam go dopiero 2 miesiące. Klimatyzacja dwu strefowa elektroniczna daje radę. Wszystko bez problemów. Bardzo fajnie i szybko chłodzi do 15 stopni. Udogodnienie jak nie wiem.
Miejsca dużo. Każdy znajdzie dla siebie miejsce i pozycje. Bagażnik duży.
Z tym trochę gorzej jest gdyż nie ma wyciszenia na masce samochodu i w innych miejscach. Ale wiadomo oszczędności coś za coś w fabryce. Ale jak się jedzie 120 to nawet da się spokojnie porozmawiać i wszystko słychac. A wiadomo jak przy wyzszych predkosciach.
Póki co nie ponoszę żadnych oprócz benzyny. Zle nie jest. Zobaczymy potem. Teraz tylko lać paliwo i jeździć.
Można utargować bardzo fajne rabaty i upusty więc cena to nie problem. Ja za wersje Enjoy z alarmem , z pakietem biznes plus i z pełnym kompletem dywaników letnich zimowych i matą do bagażnika dałem 63 tysiące.
Brak mam go za krótko.
Brak mam go za krótko.