Lista ocen Opel Astra K (118) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 97 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Serż
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Nie wiem chyba dobrze. Wszystkie te puchy nie powinny kosztować więcej niż 40000. Co roku jest tylko drożej. Pismaki stworzyły taką kategorię. A kogo stać na te auta? To jest masakra jaką wodę z mózgu robi ta branża. Podziwiam ludzi którzy kupują Dacie. Naprawdę. Jestem świadomy tego ,że również mi namieszali i kupiłem tego gniota. Ta ocena to porównanie z innymi gniotami. Chwilowo odrzucam jednak tą świadomość Jak się dobrze zastanowić -...
~zainteresowany_t
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Auto kupiłem jako auto demo dilera z symbolicznym przebiegiem 1.4 tyś km, czyli w zasadzie nówka. Kosztowało 80 tyś a takie nowe to wtedy koszt 96 tyś. Dzisiaj uważam, że 80 tyś za takie auto to sporo i chyba lepiej kupić coś o 20 tyś taniej z przebiegiem do 50 tyś km. Wykończenie wnętrza jest według mnie super, czarne piano black w połączeniu z pół skórzana tapicerką robi wrażenie minimalizmu, ale i elegancji. Auto oferuje sporą jakość...
~Arkos
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
W moim budżecie nic lepszego nie było u konkurencji i wszyscy zazwyczaj gorzej wyposażeni. Zależało nam na współczesnym kompakcie w kombi i dokładnie to otrzymaliśmy. Bogate wyposażenie w serii (+) a z drugiej strony dziwne wtopy jak wyciszenie bagażnika czy przednia maska na tradycyjnym drążku zamiast na teleskopach... W Astrze nie ma nic fantastycznego, jest nudna. Z drugiej strony ciężko znaleźć jakieś poważne bolączki. To po prostu...
~Marcino
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
Nie jest źle. Ale i tak zauważyłem, że sprzedawcy czy tam producenci idą trochę na skróty i zabierają dość dużo podstawowych rzeczy może i mało istotnych ale kiedyś w starszych było to niemal podstawą. Chodzi mi o takie rzeczy właśnie jak podświetlany schowek, wyciszenie maski, chaczyki na torby w bagażniku czy schowek na okulary. Na wszystkim oszczędzają a cena przecież aż taka malutka nie jest za auto do zapłaty.
~Benek
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
W tej cenie (licząc rabaty - spokojnie można mieć 10-15% upustu plus drobne gratisy, ja kupowałem w lipcu, jeżdżę nią od listopada), przy tym wyposażeniu (skóra, AGR, elektryka foteli, masaż, wentylacja, dobry sprzęt muzyczny, nawigacja mało przydatna, lepszy google maps, pakiet wyciszenie) nie miał konkurencji, Golf był ponad 10tyś droższy.
~MarcinPL
Hatchback Facelifting 1.2 Turbo 130KM 96kW
Samochód kupowałem jako nowy z salonu i okazał się najtańszy z konkurencji (VW, Skoda, Ford, Peugeot). Nad jakością (w szczególności spasowanie elementów karoserii) producent mógłby jeszcze popracować. Materiały użyte w środku są dobrej jakości. Nic nie trzeszczy nic nie piszczy. Tam gdzie ma być miękko jest miękko.
~Piotr
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
Chciałem automat Megane 1.3 Tce albo Octavię lub Leona 1.5 TSI ale ceny dużo wyższe. Jakość taka sobie, trochę twarde plastiki i lekkie brzęczenie w dwóch miejscach. Przy przejazdach przez "ostre" progi zwalniające wrażenie jakby zawieszenie miało się urwać. Wycieraczki z czujnikiem deszczu wariują (wyłączyłem).
~Aster
Sports Tourer 1.6 Turbo 200KM 147kW
Zależało mi na mocnym silniku. Odwiedziłem salony Seata, Skody i Hondy. Wszystkie auta wyszły poza mój budżet. Seat i Skoda z silnikami 1.8 180 KM były droższe o jakieś 15-20 % przy podobnym poziomie wyposażenia i byłyby o wiele bardziej paliwożerne. Honda, mój faworyt z silnikiem 1.5 180 KM kosztował prawie 100.000 PLN.
~Mateusz
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Bezkonkurencyjny. W 2017 nie było tak taniego i dobrze wyposażonego auta, jedynie co to około 10% tańszy fiat tipo miał pośredni wtrysk i mniejszy moment obrotowy, ale fatalne materiały, cała reszta była droższa. Obecnie konkurentem pod względem wyposażenia mogła by być Kia Ceed z nową turbobenzyną 1.4.
Dziennik kosztów dla Opel Astra K
5,9
7,7
8,8
~Łukasz
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Porównując do innych samochodów w tej klasie ciężko było wybrać coś w porównywalnej cenie z takim silnikiem i przyspieszeniem na czym mi zależało. Po rabatach kupiłem auto za 71 tys zł brutto. Przymierzałem się do hondy Civic Tourer ale tu cena 10 tys zł wyższa i dużo większe spalanie.