Lista ocen Opel Astra K Sports Tourer (46) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
Sports Tourer 1.6 CDTI 136KM 100kW
Co chwila pali się check-engine. Sygnalizuje różne awarie których nie ma: niskie ciśnienie turbiny, błąd czujnika położenia kierownicy zmiennej geometrii turbiny, etc. Jak się check-engine włącza to wchodzi w tryb awaryjny i kasuje praktycznie do zera moc. Po zgaszeniu jedzie normalnie. Czasem na drugi dzień check-engine dalej się świeci a czasem nie. Poziom elektroniki jak w Renault, w końcu silnik to dzieło francuskich inżynierów, a więc...
~miziz
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
I tu mam obiekcje... -Przygasają podczas ruszania światła mijania jak i te na suficie, w ASO znają problem ale nie wiedzą jak go usunąć, w GM nic z tym nie robi. -Spadki napięcia po nocy bo pokazuje info na komputerze o awarii ESC, ale wszystko działa, błąd w komputerze -Duży skok pedału hamulca w moim egzemplarzu ale swoją drogą hamulce są bardzo dobra + system automatycznego hamowania podczas małej prędkości. Poza tym nic.
~Kalor
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Cisza i spokój, jedyny detal to dziwna praca klimatyzacji i serwis który zepsuł mi kokpit ( konkurencyjny go naprawił za darmo ) , jeździli moim autem po 30 km do innego serwisu bo im nie działała maszyna do klimy, takie rzeczy robi się na lawecie a nie wypala pół zbiornika paliwa klientowi. Czasem zwiesza się wyświetlacz, ale po chwili się dam odwiesza więc to anomalia nie usterka .
~Piotr
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
Na razie zero usterek, tylko olej i fitry co 15 tys. Przy 100tys. trzeci komplet klocków z przodu i nowe tarcze bo już trochę cienkie były. Kupiłem kpl. Ferrodo i wkurza mnie piszczenie i chrobotanie przy hamowaniu z małej prędkości w korku. Niby wyższa półka ale to piszczenie irytujące. Chrobotanie to chyba wina konstrukcyjna.
~karolek
Sports Tourer 1.6 Turbo 200KM 147kW
Uszkodzone przednie czujniki parkowania to po prostu ich wada polegająca że sa zbyt blisko siebie. Widzą tablicę rejestracyjną i piszczą jak głupie. W serwisie poklepali młotkiem ale po tygodniu znowu tablica się wyprostowała i piszczą dalej. Dziadowskie wycieraczki.
~Acad
Sports Tourer 1.6 CDTI 136KM 100kW
Jak na razie wszystko OK, aczkolwiek widać że elektronika jest zbyt czuła- wspomniany czujnik oświetlenia oraz czujniki martwego pola w lusterkach bocznych, które żyją swoim życiem i za bardzo nie można na nich polegać.
~Karolek
Sports Tourer 1.6 Turbo 200KM 147kW
Wg mnie wada fabryczna przednich czujników parkowania. Sygnalizują przeszkodę nawet przy ruszaniu pod niewielką górkę. Ignoruję je, więc w końcu przyłożę w jakiś kamień czy słupek. Tylne, też są zbyt czułe ale można się nauczyć.
~Marcino
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
Za szybko by sie wypowiedzieć. Ale odnoszę się do swojego poprzedniego Opla astry G, którą jeździłem 10lat. Tylko paliwko wymiana oleju klocków i do przodu. Mam nadzieję, ze tu też tak będzie.
~Maciek
Sports Tourer 1.6 CDTI 110KM 81kW
Po miesiącu użytkowania przestały działać czujniki parkowania. Jeden z czujników okazał się być wadliwy. Wymieniono na gwarancji i problem nigdy się nie powtórzył.
~Łukasz M.
Sports Tourer 1.6 CDTI 110KM 81kW
Zużycie materiałów jest widoczne. Plastik na drzwiach kierowcy został wytarty przez moją lewą rękę. Po 40 tyś to słaby wynik. Fotel od wsiadania i wysiadania już jest trochę zmęczony
Opel Astra K Sports Tourer