Lista ocen Opel Astra K Sports Tourer (46) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcino
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
Autko pali niewiele jak na swoje gabaryty (kombi), tylko droga benzyna. Przy 90km/h chwilowe spalanie na 6biegu to nawet ponizej 4l. Na długich mieszanych trasach od dróg powiatowych, krajowych i autostrad łącznie z górskimi drogami, srednia poniżej 6litrów z trzema osobami i pełnym bagażnikiem. Dodam ze opony szerokość 225. Typowo autostrada 140km/h spalanie 6.5/7.5. Dodam ze to według moich wyliczeń. Komputer zawsze pokazuje od 0.3 do 1...
~Aster
Sports Tourer 1.6 Turbo 200KM 147kW
Przy 1.6 200 KM należy się spodziewać nieco wyższego spalania. W moim przypadku auto spaliło na przestrzeni 18.000 km 7.8 l na 100 km. W tym jazda po mieście i na trasie. Na trasie w przeważającej większości z rowerami na dachu. Jeżdżę jednak zdecydowanie spokojnie i 200 KM używam jako zapas mocy a nie stado do codziennej jazdy. Wtedy na trasie przy prędkościach 90km/h auto pali 5-6 l/100 km. W mieście zwykle mieszczę się w 8,5-9 l/100 km....
~mrkPL
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Jestem zawiedziony spalaniem w mieście. Wynik rzędu 8,5 - 9,5 l to norma. Mimo zwykłej jazdy, nawet bardziej oszczędnej niż dynamicznej. Ale krótkie odcinki też robią swoje (jeżdżę często 4, 5 km). Na trasie spalanie ekstra. Wynik poniżej 4,5 l przy średniej prędkości 80 km/h uzyskanej z całej trasy 200 km można bardzo łatwo osiągnąć. Jadąc autostradą przy 100 km/h można zejść poniżej 4 l.
~Łukasz M.
Sports Tourer 1.6 CDTI 110KM 81kW
To samochód służbowy, więc nie bolą mnie wydatki. Mam przejechane 43 tyś km. Pierwszy olej wymieniony po 28 tys, koszt 530 zł brutto w ASO. Drugi po następnych 14 tyś, koszt 299 brutto, też ASO. Już mi piszczą przednie klocki. Wymiana będzie kosztować 400 zł brutto. Ceny to materiał i robocizna, więc jest nieźle.
~Maciej
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Witam, średnie spalanie z 10 000 km wynosi 7,2 l z czego 70 % trasa/ 30% miasto. Generalnie autko bardzo dynamiczne i oszczędne. Jak ktoś nie ma ciężkiej nogi gwarantuję, że odwdzięczy się niskim spalaniem. zona potrafi zejść ze spalaniem nawet do 4,5 L/100 km (nie mam pojęcia jak ona to robi
~karolek
Sports Tourer 1.6 Turbo 200KM 147kW
Komputer przekłamuje nawet ok 1,3 l na 100 km. (Im bardziej oszczędnie jeździsz tym bardziej przekłamuje). Ponadto Przy jeździe na benzynie 98 samochód pali co najmniej litr więcej niż na 95. Mnie średnio wyszło ok 9 l/100. Ja jeżdżę na mieszance 70 % 95, 30 % 98.
~Tomasz
Sports Tourer 1.6 CDTI 136KM 100kW
Pali między 5 a 5,5 litra na 100 km więc relatywnie mało, natomiast skala różnic w stosunku do posiadanej wcześniej Skody Superb 2.0 TDI 170 DSG nie jest zbyt duża, rzędu góra 0,5 litra. Jak na taką różnicę w osiągach Opel powinien palić zdecydowanie mniej.
~Maciej
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
Przy zakupie dostałem dobrą ofertę pakietu ubezpieczeń. Spalanie - pisałem przy silniku - jest przyzwoicie. Koszty przeglądów - można sprawdzić na stronie opla, moim zdaniem skalkulowane rozsądnie. Ceny części - na razie mnie nie interesują :-)
~Łukasz
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Autko pali super. Przejechane 5500 km, głównie po mieście i dojazd do miasta, cykl typowo mieszany raczej bez tras. Spalanie wynosi 6.5 l/100 km. Jeżdżę raczej spokojnie bez szaleństw. W trasie spalanie przy 120-130 km/h około 6 l/100 km.

Usterki Opel Astra K

Opel Astra K – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotr
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
Jak na turbo benzyniaka jest ok chociaż teraz Renault z Mercedesem zrobiło bardzo oszczędny silnik 1.3 140KM. Następny planuje właśnie taki w Megane z 7 biegowym automatem. Usterek brak.
Opel Astra K Sports Tourer