Lista ocen Opel Astra K Sports Tourer (54) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fankonek
Sports Tourer 1.6 Turbo 200KM 147kW
Automat jedno sprzęgłowy przed którym się wzbraniałem ale po jeździe próbnej od razy zmieniłem zdanie. Wcześniej jeździłem Octavią w DSG i na prawdę nie widzę dużej różnicy. Bardzo płynnie biegi są zmieniane. Brakuje mi opcji sport (w benzyniaku ma sens, w dieslu nie za bardzo - ze względu na dostępność mocy od najniższych obrotów). Mogłby być również 7 biegowy - jest 6-cio. I to co na początku mnie irytowało to brak info na jakim biegu jadę...
~Radek
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
manual, bez zarzutów jeśli chodzi o pracę, jest to skrzynia M22 dedykowana do aut s systemem start&stop. Działa płynnie, bez kangurków jak to bywa ponoć w M32. Daje 4 * ponieważ jak w 90% fabrycznie zamontowany wadliwy wysprzęglik który musiałem wymienić.Na szczescie tani w zakupie. Po wymianie 50 tys km bez zadnych problemów. 6-ty bieg robi robote na autostradach dzieki niemu nie słychac silnika nawet przy 150 km/h
~mrkPL
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Skrzynia jak to hydrauliczny automat, nie działa tak szybko jak dwusprzęgłówki. Przy kick downie trzeba odczekać ułamek sekundy na reakcję. Biegi zmienia płynnie, drobne szarpnięcie (choć może to złe słowo, po prostu odczucie zmiany biegu) zdarza się sporadycznie. Minus, że na wyświetlaczu nie pojawia się informacja, na którym biegu jedziemy (w instrukcji jest, mój egzemplarz mimo najwyższego wyposażenia tego nie ma).
~Tomasz
Sports Tourer 1.6 CDTI 136KM 100kW
Bardzo dobrze zestopniowana, tak aby skompensować słabości silnika, przy czym trzeci bieg powinien być ciut dłuższy, tak aby pociągnąć do końca wyprzedzania na podmiejskich drogach. Jak chodzi o pracę to nic się nie haczy, natomiast droga przebywana przez drążek powinna być krótsza, tak aby zmiana biegów trwała krócej.
~Arkos
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
Dość spory skok lewarka pomiędzy kolejnymi biegami, mi to jednak w żaden sposób nie przeszkadza. Biegi wchodzą precyzyjnie, nigdy nie było sytuacji, że coś gdzieś nie wskoczyło tam gdzie powinno. Bardzo dobrze w dłoni leży "gałka" lewarka skrzyni biegów, choć na pierwszy rzut oka okazuje się zbyt dziwna, żeby było normalnie ;).
~Łukasz
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Skrzynia losowo wyjąca w niektórych modelach. Przy różnych prędkościach jeździłem 6 cioma modelami z tym samym silnikiem 2 z nich wyły. Próby naprawy zjawiska przez serwis to tragedia - wymienia się na inną używaną wyjącą tak samo. Na różnych forach opisuje się grzechotanie skrzynii na luzie od nowości! Tragiczna skrzynia MT
~Aster
Sports Tourer 1.6 Turbo 200KM 147kW
Skrzynia jest podstawowym elementem wykluczającym to auto z grona usportowionych. O ile przy spokojnej jeździe i takiej zmianie biegów jest poprawnie, to szybka zmiana, szczególnie z 1 na 2 w 90% kończy się zgrzytem. Po kilku próbach moje zapędy do ścigania się spod świateł mocno spadły;) Plus taki, że można oszczędzić paliwo:)
~Piotr
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
Skrzynia fiatowska słaba. Nie wiem dlaczego wkładają coś tak starego konstrukcyjnie do nowych aut. Trzeba ją wyczuć żeby przy zmianie z 1 na 2 nie szarpało. Kolejne auto chciałem tylko z automatem ale wziąłem manual bo automat w Oplu to już całkowita porażka i prahistoria jeśli chodzi o działenie.
~Maciej
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
lekka i precyzyjna - nie ma się do czego przyczepić, jedynie komputer podpowiadający wybór biegu działa marnie - każe wrzucić 2 gdy auto płynnie jedzie na 3, a z drugiej strony ciągle proponuje wyższy bieg (eco driving?), na górskich drogach to już całkowicie się gubi..
~Acad
Sports Tourer 1.6 CDTI 136KM 100kW
Automat spisuje się lepiej niż w poprzedniku. Pracuje bardziej płynnie. Chyba za sprawą głównie lepszego oprogramowania, ale zdarza się, że na niskich przełożeniach nieco "przeciąga" i niepotrzebnie zwleka ze zmiana biegu na wyższy do około 2000 obr/min.
Opel Astra K Sports Tourer