Ocena kierowcy - Opel Astra K Sports Tourer

P, 7 lat temu
Silnik 1.4 Turbo 150KM 110kW
Rok produkcji 2016
Opel Astra K Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Od razu powiem, że dłuuuuugo się zastanawiałem nad wyborem auta. Z racji wykonywanego zawodu mam możliwość porównywania i testowania aut konkurencji, co dodatkowo przedłużyło proces wyboru. Głównymi konkurentami Astry były Golf i Leon. Muszę powiedzieć, że gdyby nie żona, której Opel "podobał się bardziej", prawdopodobnie wybrałbym Leona. Astrą przejechałem już ponad 10000 km i jak na razie zaskakuje mnie tylko pozytywnie (może poza kilkoma szczegółami)
Wszystko działa dobrze, jednostka 1.4 150 KM S/S jest zestrojona dość komfortowo, ale wyprzedzanie nie sprawia trudności, nawet z wakacyjnym obciążeniem. Za to spalanie na poziomie 6.5 l w mieście bardzo mnie zadowala. W trasie przy prędkościach autostradowych jest na poziomie 6,0l. System Start/Stop wyłącza się tuż przed zatrzymaniem pojazdu i włącza zaraz po naciśnięciu pedału sprzęgła - mi się podoba.
Bardzo dobra.
Dobrze tłumi nierówności, precyzyjny.
Dobra
Na wysokim poziomie w ścisłej czołówce segmentu C, bardzo wygodna obsługa tempomatu na kierownicy po lewej stronie, przejrzyście zaprojektowana konsola centralna z ekranem dotykowym systemu Intellilink.
Dużo miejsca dla pasażerów z tyłu.
Brak
Brak