Ocena kierowcy - Opel Astra K Sports Tourer

Karolek, 7 lat temu
Silnik 1.6 Turbo 200KM 147kW
Rok produkcji 2016
Opel Astra K Sports Tourer 1.6 Turbo 200KM 147kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
W klasie kompakt nie widzę konkurencji. Chyba nikt nie oferuje 200 km w nadwoziu kombi.
To mój pierwszy samochód benzynowy z turbo. Na razie bez kłopotów. Do momentu obrotowego trzeba się przyzwyczaić. Lepsze wrażenie sprawia przy wyższych prędkościach niż w jeździe do 90 km/h. S
Zdarzyło mi się wrzucić czwórką zamiast 6. Ale tak ok. Przełożenia krótkie.
Dałem 4 bo o jakości układu jezdnego decyduje zima i sytuacje ekstremalne. Napiszę co nastąpi pierwsze. Zawieszenie twardawe ale przy tej mocy musi takie być.
Auto nie jest duże . Widzialność do tyłu słaba. Czujniki cofania zbyt czułe. przednie fatalne ale o tym później.
Za dużo schowków nie ma. Składanie tylnej kanapy od bagażnika, może i wygodne ale składające się fotele uderzają z taką siłą, że szkoda tapicerki. Bagażnik bardzo duży ustawny. Sporo miejsca na nogi dla pasażerów.
Klimatyzacja daje radę. Polecam webasto, które przewietrza kabinę. Wentylacja foteli taka sobie (wieje tylko w okolicy nerek) Można wytrzymać tylko kilka minut.
Przesiadłem się z Seata Exeo. Z przodu tak samo z tytułu więcej miejsca, bagażnik 0 100 litrów większy.
Szału nie ma zwłaszcza powyżej 170 trudno rozmawiać.
Samochód minimalnie spalił 7 litrów (nie przekraczamy 2 tys, obrotów 70% trasa, 30 % miasto). Fajnie, że przy maksymalnych prędkościach i po mieście nie pali więcej niż 9 litrów.
Nie kupisz w tej cenie 200 km. Jakość plastików i ich spasowania minimalnie gorsza niż w VW i to jedyna przewaga Golfa.
Wg mnie wada fabryczna przednich czujników parkowania. Sygnalizują przeszkodę nawet przy ruszaniu pod niewielką górkę. Ignoruję je, więc w końcu przyłożę w jakiś kamień czy słupek. Tylne, też są zbyt czułe ale można się nauczyć.
Na razie ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Turbo 200KM 147kW [l/100km]