Ocena kierowcy - Opel Astra F Sedan

dziuroludek, 6 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra F Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1991-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest obiektywnie słaby, jeśli chodzi o moc, niemniej jednak nie zauważam oznak zużycia. Stosunkowo mało pali, a jeśli ma się LPG to jeździ się za półdarmo. Jeżdżę głownie w mieście. Dużo korków, ale połowa trasy po 60-90 km/h.
Inne : wydech
Karoseria : rdza w okolicach wlewu paliwa oraz progów
Inne : zapłon
5 bieg jest dosyć słaby, jak już ktoś tu to wcześniej zauważył. Przy 60 KM rzadko się też wyprzedza, nawet gdy czujesz frustrację gdy jakiś zawalidroga blokuje ci przejazd. Po prostu jest to niebezpieczne na wąskich i dziurawych polskich drogach, a słabe przyspieszenie Astry wcale nie pomaga.
Widoczność oceniam przeciętnie - przy mniej sprzyjającej aurze łatwo doprowadzić do zaparowania szyb. Nie mam tylnej wycieraczki oraz klimatyzacji. Gdyby nie to, byłoby naprawdę dobrze.
Wentylacja jest OK, natomiast ogrzewanie w zimie jest prawie niezauważalne gdy jeździsz na krótkich odcinkach. Na dłuższych, gdy silnik już się nagrzeje pewnie jest lepiej. Mnie to jednak specjalnie nie pomaga. Auto uczy pokory, IMHO jest przez to bardzo dobre dla początkujacych kierowców.
Przy 100 km/h silnik trochę buczy, przy niskich miejskich prędkościach jest cicho.
Raz robiłem remont za ok. 1000 zł (prawie cały układ wydechowy i zapłon). Innym razem zaraz po zakupie za ok. 700 wymieniałem rozrząd i hamulce. Mnóstwo części na szrotach w cenie do 50 zł. Ubezpieczenie, przegląd, części ekspoloatacyjne to ok. 700-800 zł rocznie.
Tani w miarę funkcjnalny samochód starej generacji.
Największą usterką w tym aucie, jak chyba w prawie każdym wiekowym jest rdza. U mnie nawalił w jego 17 roku "życia" też wydech. Od czasu do czasu trzeba wydać ze 200 zł na zawieszenie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

6,4